Zadar sjajnom četvrtom četvrtinom do preokreta i velike pobjede protiv Mege

Branimir Korać • nedjelja, 05.01.2020.

Zadar je napokon dobio nekog iz donjeg doma ljestvice, jednog od konkurenata u borbi za opstanak u ABA ligi. Svladao je na Višnjiku Megu sa 106:100...

Teška utakmica je iza košarkaša Zadra, a jedino takva se i očekivala protiv Mege Bemax, izravnog protivnika u borbi za opstanak u ABA ligi.

Zadrani su odnijeli pobjedu sa 106:100 i to zahvaljujući odlično odrađenoj četvrtoj četvrtini koju su domaćini dobili s 40:25. I dotad je Zadar igrao korektno u napadu, ali u tom razdoblju su eksplodirali i napravili veliki preokret.

Nije počelo dobro, Zadar je prespavao prvih pet minuta i našao se odmah u dvoznamenkastom zaostatku.

Ipak uspjeli su se Zadrani oporaviti, uhvatiti priključak poravnavši na 20:20, ali tricama Tanaskovića i Ašćerića Mega se opet odvojila i odnijela prednost u drugu četvrtinu.

Nekih značajnijih promjena nije bilo do poluvremena da bi u drugom dijelu Mega također održavala razliku te osam i pol minuta prije kraja susreta vodila je 83:69.

Zadar je u tim trenucima izgledao loše i u problemima, ali onda se otvorilo. Mavra je održavao Zadar nad vodom, a Allen i Vuković zabijačli su u završnici za potpuni preokret.

30 sekundi prije kraja Vuković je pogodio za 102:100, prije toga Atić je promašio tricu pa je nakon toga Simović izgubio loptu, a kada je Allen ubacio dva bacanja za 104:100 15 sekundi prije kraja, bilo je sve jasno.

Zadar su predvodili Vuković s 28 poena i 13 skokova te Allen s 22 poena i šest skokova. Kod Mege Simonović je ubacio 23 poena uz 12 skokova.