Cedevita Olimpija odigrala očajno drugo poluvrijeme, Igokea do slavlja i bijega s dna

Matej Kačan • nedjelja, 05.01.2020.

Već stalni termin nedjeljom u podne u ABA ligi ovaj put je pripao Cedeviti Olimpiji te Igokei, a u Ljubljani je Igokea priredila veliko iznenađenje te je slavila s 85:78...

Zadar i Mega Bemax u 18 sati igraju dvoboj dna ljestvice, a loše vijesti za oboje stižu iz Ljubljane. Naime, Igokea je svladala Cedevita Olimpiju te je skočila na četiri pobjede i pobjegla s dna tablice.

Cedevita Olimpija je krenula bolje, ali se nije odvajala na dvoznamenkastu prednost te se gosti drže na pet-šest poena zaostatka, a Sava Lešić tricom na isteku prvih deset minuta približava Igokeu na tri poena zaostatka.

U drugoj četvrtini gledamo sličnu priču, domaćin se u nekoliko navrata odvaja na sedam ili osam poena prednosti, ali se Igokea stalno vraća i opet je krajem poluvremena Lešić junak s tricom pa na odmoru imamo isto odstojanje i rezultat 49:46.

Puno bolju obranu je zaigrala momčad iz BiH na startu drugog dijela i u prvih pet minuta je Cedeviti dozvoljen tek jedan poen, slobodno bacanje Ede Murića. U istom periodu Igokea je postigla devet poena i na polovici treće dionice gosti vode 55:50.

Vratio se domaćin do kraja treće četvrtine, ali zadnja riječ opet pripada Lešiću koji poentira za minimalno 65:63 vodstvo gostiju. Cedevita Olimpija je u trećoj dionici postigla tek 14 poena, ali ni u zadnjoj nije bila ništa bolja te je postigla tek 15.

Tek su dva bljeska pokazali domaćini preko trica Jake Blažiča te mini-serije Miller-McIntyrea, ali Igokea završava utakmicu s 11:2 serijom preko Ilića, Lešića te Talića za veliko iznenađenje i 85:78 pobjedu.

Sava Lešić bio je nerješiva zagonetka za obranu Cedevita Olimpije pa je stigao ubaciti 27 poena i osam skokova, dok je Michael Edward Green uz 15 poena podijelio i 11 asistencija. Miller-McIntyre je kod momčadi Slavena Rimca ubacio 22 poena uz osam skokova i pet dodavanja, a Filip Krušlin je u porazu ubacio šest poena uz pet uhvaćenih lopti.