Cibona odigrala vrlo dobrih 25 minuta pa prosula prednost početkom drugog dijela

Branimir Korać • subota, 04.01.2020.

Teško gostovanje za Cibonu koja ipak nije uspjela doći do pobjede. Vrlo dobro odradila je prvo poluvrijeme, no u nastavku susreta FMP je pokazao da je bolja momčad i ogromnom serijom napravio je preokret...

Koliko je Cibona odradila dobar posao u prvom poluvremenu kod FMP-a, toliko je loše odradila drugi dio. Dopustila je domaćinu seriju od čak 39:9, a kada vam to napravi, šanse za dobar rezultat su vam nikakve, nepostojeće.

FMP je na kraju slavio 88:79, Ivan Velić mogao je biti zadovoljan s prvih 20 minuta, ali nikako ne i nastavkom susreta gdje Cibona nije postojala na parketu.

Cibona je u prvoj dionici već pokazala kako može igrati ravnopravno s FMP-om iako je i tu zaostajala. Imali su domaćini najviših 20:15 u završnici četvrtine, a taj dio igre završen je 20:18 nakon trice Filipa Bundovića u posljednjim trenucima.

U drugoj dionici Cibona je odigrala jako dobro, tricom Badžima sredinom četvrtine povela je i 37:26, a do odlaska na odmor bez ikakvih problema je održavala dvoznamenkastu razliku.

I u prvih pet minuta drugog dijela sve je bilo na strani Cibone koja je održavala lijepu prednost, a nekako je sve krenulo krivim smjerom nakon trice Rebeca za 55:42.

Odmah je na drugoj strani uzvratio istom mjerom Reath i tako pokrenuo već spomenutu seriju 39:9. Sve što je bilo dobro u prvom poluvremenu odjednom je nestalo, Cibona je postajala sve nesigurnija i FMP je to kaznio.

U konačnici je nakon stvorene visoke prednosti slavio bez ikakvih problema, završilo je jednoznamenkastom razlikom, a moglo je biti i uvjerljivije.

Kod Cibone Matic Rebec upisao je 19 poena i pet asistencija, a Roko Badžim dodao je 15 poena. U domaćem sastavu Aleksa Radanov ubacio je 20 poena uz šest skokova, a Duop Reath 19 poena.