EP 2020., Skupina F, 2. kolo, 12.01.2020, 16:00 h
Švicarska 31:24 Poljska
Poljska

Nevjerojatni Schmid nosio Švicarsku do pobjede protiv Poljske

Mihaela Bradovski • nedjelja, 12.01.2020.

Švicarska je stigla do prve pobjede na ovom Europskom prvenstvu i tako zadržala nadu za prolazak u sljedeću fazu natjecanja. Bila je bolja od Poljske s visokih 31:24 uz sjajan nastup Andyja Schmida...

Prvo ime susreta bez dvojbe je bio strijelac 15 pogodaka Andre Schmid. Stopostotan s linije sedam metara i van igre tek nešto više od pet minuta, od čega dvije prisilno, usmjerio je svoju Švicarsku prema komotnom slavlju nad Poljacima.

U prvih pola sata Švicarska je ubilježila dvije, a Poljska jednu 3:0 seriju i takvo promjenjivo stanje na semaforu stajalo je do 20. minute kada za -1 Poljske pogađa Sicko.

Sve nakon osmog poljskog pogotka pa do odlaska na odmor igralo se pogodak za pogodak čime je izabrana vrsta Rolfa Bracka u nastavak ušla s 14:12.

Po povratku na parket Schmid je odlučio podebljati prednost svoje momčadi, identičnu vlastitu mini-seriju ponovio je i unutar 45. i 47. minute.

Ako je Poljska tada, bez obzira na 19:23 računala kako se još jednom može približiti egalu, sve su kalkulacije u vodu pale nakon ulaska u zadnjih 10 minuta.

U 50. minuti Schmid je bio uspješan iz kontranapada, u 5:0 seriji sudjelovao je s još jednim zgoditkom, a nepogrešivi su bili i Milošević te dva puta Lier i nešto malo manje od dvije minute prije kraja Švicarska je stigla na +8.

Nakon Schmida najviše je pogodaka u švicarskom dresu postigao baš Lier, njih pet dok je vratar Nikola Portner skupio deset obrana.

Na drugoj strani jednako toliko šuteva zaustavio je Morawski, a s pet zgoditaka i jednako toliko promašaja najbolji strijelac poraženog sastava bio je Sicko.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.