EP 2020., Skupina II, 1. kolo, 17.01.2020, 16:00 h
Slovenija 30:27 Island
Island

Silazna putanja Islanđana, Slovenija ostaje stopostotna

Branimir Korać • petak, 17.01.2020.

U susretu prvog kola druge faze Europskog prvenstva u skupini II Slovenija je svladala i nadigrala Island s 30:27. Islanđani tako ostaju bez bodova dok je Slovenija došla do četvrtog boda...

Slovenija je prva reprezentacija iz donjeg dijela ždrijeba koja je stigla do pobjede u glavnoj rundi natjecanja. Prenijela je dva boda iz prve faze i ovdje je nastavila niz pobjeda. Još uvijek je na stopostotnom učinku i nalazi se u sjajnoj poziciji u borbi za polufinale, a Island se lagano oprašta od nada za polufinale.

Nakon pobjede protiv Danske, Island je svladao Rusiju koja se potvrdila kao najlošija u skupini i onda je izgubio i od Mađarske i od Slovenije.

U dvoboju protiv Slovenije, Islanđani su vrlo brzo ušli u probleme. Slovenija je već u prvih deset minuta napravila seriju čak 5:0, pobjegla na 7:2 i najavila kako će je biti jako teško svladati.

Island je uspio odgovoriti sredinom prvog poluvremena serijom 4:0 te povratkom na 9:9, čak je u završnici poluvremena dva puta i prešao u vodstvo, ali na odmor se otišlo vodstvom Slovenije 15:14 zahvaljujući golu Nejca Cehtea sa sirenom.

U nastavak susreta Slovenija je ušla puno bolje, dominirala je od samog početka, podizala prednost i nije trebalo dugo čekati da stvori razliku koja je bila nedostižna.

Do sredine drugog poluvremena pobjegla je na plus šest, Island je pokušavao uhvatiti priključak, ali bliže od tri gola minusa nije mogao.

U konačnici zaslužena pobjeda Slovenije koja je dominirala najvećim dijelom susreta, bila je bolji protivnik i nije dopustila Islandu da joj nametne svoj način igre.

Ljubomir Vranješ može biti vrlo zadovoljan, Slovenija izgleda dobro, upisala je pobjede u svim susretima i u drugom raspoloženju dočekuje nastavak natjecanja. Pobjeda protiv Islanda ujedno je i još jedan korak bliže polufinalu.

Najbolji kod Slovenije bili su Dean Bombač s devet golova i Klemen Ferlin s 15 obrana.

Kod Islanda šest golova postigao je Bjarki Mar Elisson, pet Viggo Kristjansson, a podbacio je Aron Palmarsson koji je iz igre šutirao 3/9.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.