EP 2020., Skupina II, 1. kolo, 17.01.2020, 18:15 h
Mađarska

Norvežani nastavljaju u visokom ritmu, Mađari ih nisu mogli pratiti

Mihaela Bradovski • petak, 17.01.2020.

Norveška je nastavila s odličnim nastupima i ostala je stopostotna. Svladala je i Mađarsku koja je bila najugodnije iznenađenje i to vrlo glatko i s puno autoriteta...

Rukometaši Mađarske u drugi su krug ušli kao najveće iznenađenje, s obzirom na izostanke i na protivnike unutar skupine E, međutim već u prvom dvoboju drugog dijela natjecanja protiv Norveške nisu imali šanse.

Punih deset minuta trebalo je mađarskom sastavu da po drugi puta matira norveškog vratara. S druge strane, u dvije brzinske 4:0 serije raspoloženi su bili Björnsen, Overby, Johannessen, Sagosen, Jöndal i Rod.

Mađarska klupa bila je primorana pozvati minutu odmora, osim ranog pada u visoki zaostatak Istvan Gulyas tim je time-outom pokušao probuditi i vratara Miklera, no nakon što on do ulaska u drugi dio prvog dijela nije upisao niti jednu obranu na vrata Mađarske stao je Szekely.

Do kraja prvog dijela Norveška je stigla do 20:12, a stanje na semaforu moglo je biti i gore da nije bilo 3:0 serije za koju su između 22. i 25. minute povukli Banhidi, Ligetvari i Nagy.

Zahvaljujući zgodicima Banhidija i Szite Mađarska je startala u nastavak, no zadovoljstvo tog dobrog otvaranja pokvario je crveni karton do tada stopostotnog (3/3) Banhidija.

Izabrani sastav Christiana Bergea u tom drugom je drugom poluvremenu iskoristio priliku koju mu je otvorila komotna prednost te je nastavio igrati laganijim tempom.

Sagosen i društvo igrali su koliko im je potrebno i bez obzira na to što je Mađarska u 40. minuti nakratko stigla na -4, kroz posljednjih deset minuta igre pogodak za pogodak na kraju još jednu dominantnu predstavu i uvjerljivu 36:29 pobjedu.

Sander Sagosen postigao je sedam pogodaka iz deset pokušaja dok se šest puta u listu strijelaca upisao Johannessen. S druge su strane mađarski napad s pet pogodaka predvodili Nagy i Ligetvari.