Milan 3:2 Udinese
Udinese

San Siro dobio novog junaka: Ante Rebić u sudačkoj nadoknadi srušio Udinese!

Matej Kačan • nedjelja, 19.01.2020.

U 20. kolu Serie A Milan je kod kuće svladao Udinese s 3:2 nakon preokreta u drugom poluvremenu, a prvi i treći pogodak za "Rossonere" postigao je Ante Rebić...

Nastavlja se mini renesansa Milana od povratka Zlatana Ibrahimovića. Milan je već tri utakmice bez poraza, a druga pobjeda u tom nizu je došla kod kuće protiv Udinesea. U 3:2 pobjedi prvi pogodak i treći za Milan djelo su sjajnog Ante Rebića.

Gosti iz Udina su u prvom poluvremenu stoički podnosili napade Milana koji je imao loptu u nogama i inicijativu. Udinese si je mogao dopustiti povlačenje u svoju polovicu jer je domaćina u šestoj minuti šokirao Jens Stryger Larsen.

Milan - Udinese Rezultati uživo

Usprkos šansama Ibrahimovića i Rafaela Leaoa Udinese je izdržao i na poluvrijeme nosi minimalno vdostvo. No sve se okrenulo u drugom dijelu, a okidač je bila izmjena odmah na startu drugog poluvremena. Iz igre je izašao Giacomo Bonaventura, a zamijenio ga je Ante Rebić.

Samo su dvije minute trebale Rebiću da dovede rezultat u poravnato stanje. Andrea Conti poslao je jednu loptu u kazneni prostor, a Rebić je u svom stilu do nje došao prije braniča te je poslao u mrežu gostiju za 1:1 i svoj prvijenac u Serie A u dresu Milana.

Samo četiri minute kasnije igrači Milana traže jedanaesterac zbog igranja rukom, ali kao i u sličnoj situaciji u prvom dijelu, sudački zvižduk je izostao. U 56. Milan spašava Donnarumma nakon zicera Rolanda Mandragore te je igra mirovala nekih 15-ak minuta.

Novi set uzbuđenja otvara Ibrahimović koji u 70. minuti s ruba šesnaesterca gađa malo pokraj vrata, a tek minutu poslije s iste daljine Theo Hernandez pokušava isto, ali je uspješan te krasnim udarcem donosi preokret Milanu.

U 84. se opet okušao Ibrahimović, a samo minutu poslije stigla je kazna za mnoge promašaje Milana koji je propustio prelomiti susret. Krvnik je Kevin Lasagna koji je jedan ubačaj iz rlo teške situacije pospremio u milanska vrata za 2:2.

Taj je rezultat je ostao do treće minute nadoknade kada opet sjajni Rebić završava solo prodor pogotkom za 3:2 i veliku pobjedu Milana u posljednjim sekundama susreta. Milan se ovom pobjedom popeo na osmo mjesto tablice s tri boda više od Verone Ivana Jurića koja ima dvije utakmice manje.