Atalanta 1:2 Spal

Pašalićeva Atalanta povela i stala, SPAL upisao vrijednu pobjedu

Jan Šneler • ponedjeljak, 20.01.2020.

Kompletirano je 20. kolo talijanske Serie A, a petoplasirana Atalanta doživjela je veliki udarac na svom terenu od fenjeraša SPAL-a...

Iako su još uvijek na vrhu Serie A po postignutim golovima, kriza se uvukla u redove Atalante. U 20. kolu na svom su terenu dočekali u tom trenutku posljednjeplasirani SPAL. Sve osim pobjede bilo je teško za očekivati, a upravo se dogodio šok. SPAL je preokrenuo rezultat i došao do vrijedna tri boda.

Atalanta - SPAL Rezultati uživo

Krenulo je sjajno za domaći sastav. Bila je tek 16. minuta, a Atalanta je došla do vodstva. Duvan Zapata oštro je ubacio u peterac gdje je Josip Iličić sjajnim potezom petom skrenuo loptu u mrežu. Bio je to prekrasni potez slovenskog igrača i najava dobre igre domaćih.

Svega desetak minuta kasnije Zapata je ponovno bio u centru akcije, no njegov udarac pogodio je okvir gola. Od gostiju nismo vidjeli toliko kvalitetne pokušaje, iako treba reći kako se SPAL nije branio te je vrlo aktivno igrao u prvih 45 minuta. Ipak, valja napomenuti dobar pokušaj Andree Petagne u 43. minuti koji je odsjeo na stativi.

Činilo se da će Atalanta u drugom dijelu još više pojačati pritisak i drugim pogotkom smiriti utakmicu. Ipak, dogodilo se suprotno. Potpuni pad domaćeg sastava u samo šest minuta. Prvo je Petagna u 54. minuti pogodio za 1:1 da bi u 60. minuti Mattia Valoti lijepo poentirao za vodstvo gostiju.

Atalanta je krenula u potpunu ofenzivu, ušao je u igru i Luis Muriel, ali do pogotka nisu stigli. Šansu je imao i Mario Pašalić u 70. minuti, ali je obrambeni igrač SPAL-a sjajnim požrtvovnim startom blokirao njegov udarac. Bez obzira na silan pritisak, gosti su dobro odreagirali i uspjeli sačuvati vodstvo koje im je donijelo pobjedu i barem nakratko bijeg sa samog dna tablice.

Istaknimo kako je na samom kraju susreta Gian Piero Gasperini udaljen s klupe zbog prigovora. Što se tiče Pašalića, ovo definitivno nije bio njegov dan. Da je postigao pogodak u 70. minuti bio bi definitivno jedan od heroja, ali ovako će biti jedan od slabije ocijenjenih igrača u sutrašnjim izdanjima talijanskih novina.