Inter kiksao kod Leccea, Jurić i Mihajlović podijelili bodove

Matej Kačan • nedjelja, 19.01.2020.

Tri susreta odigrana su u talijanskoj Seriji A u 15 sati, a na sve tri je predstavnika imao hrvatski nogomet. Također, sve tri su završile podjelom bodova...

Verona Ivana Jurića je igrala utakmicu sredine tablice sa svojim susjedima na ljestvici, ekipom Bologne. Verona je izvukla tek bod protiv domaćina koji je susret završio s desetoricom te je tako propuštena šansa da se bodovno izjednači s Milanom uz utakmicu manje.

Usprkos jalovosti svojih napada Bologna je povela u 20. minuti pogotkom Mattie Banija, a Verona je napadala do poluvremena, ali do izjednačenja nije mogla. Najbolju priliku su opet imali domaćini, ali Nicola Sansone pogađa stativu. U drugom dijelu je VAR spasio Veronu. Pawel Dawidowicz je načinio prekršaj u svom kaznenom prostoru, a sudac je uz jedanaesterac pokazao i crveni karton, ali VAR poništava obje odluke i Verona je prošla "lišo".

U 67. Bologna ostaje s desetoricom jer je drugi žuti dobio strijelac pogotka Bani, a poravnanje i bod Veroni donosi Fabio Borini u 81. minuti.

Veliki kiks je upisao Inter. Remi kod Leccea koji je 16. i koji je prije ovog boda nanizao četiri poraza svakako će udariti na šanse Intera u utrci s Juventusom. Inter je pokopala loša realizacija, ali je najviše posla imao sudac koji je uz VAR poništio po jedan jedanaesterac i jedan pogodak. Prva situacija desila se u 20. minuti kada Romelu Lukaku zabija, ali je u akciji za pogodak bilo prekršaja Intera.

Samo devet minuta kasnije blizu pogotka je Marcelo Brozović. Hrvatski veznjak sjajno puca s ruba šesnaesterca, ali lopta pogađa vratnicu. U nadoknadi prvog dijela VAR se naklonio Interu jer je poništen svirani jedanaesterac. Ocijenjeno je da igranje rukom Stefana Sensija nije bilo dovoljno za bijelu točku.

Inter je u 71. minuti u vodstvo doveo Alessandro Bastoni na asistenciju Christiana Biraghija, a samo šest minuta kasnije Marco Mansou postavlja 1:1. Nakon što je u prvom dijelu vratnica spriječila Inter, u 82. ga je spasila jer se ispriječila Filippu Falcu i njegovom slobodnom udarcu pa do kraja ostaje 1:1. Brozović je igrao 83 minute, a izašao je zbog ozljede.

Cagliari Marka Roga je na gostovanju kod Brescije podijelio bodove s domaćinom. Dvostruki strijelci su bili Joao Pedro u 21. i 68. minuti za goste te Torregrossa u 27. i 49. minuti. Rog je igrao do 54. minute, a zvijezda utakmice bio je Mario Balotelli koji je u igru za domaćina ušao u 74. minuti da bi dobio žuti u 81., a onda i crveni samo minutu kasnije pa je na terenu proveo tek osam minuta.

Cagliari tako već tjednima ne zna za pobjedu te ga Parma eventualnim pozitivnim rezultatom može preskočiti na šestom mjestu tablice.