EP 2020., Skupina II, 2. kolo, 19.01.2020, 14:00 h
Portugal 25:28 Island
Island

Islanđani pronašli rješenje za Portugal, furiozan start usmjerio utakmicu

Branimir Korać • nedjelja, 19.01.2020.

Portugal je definitivno jedno od najugodnijih iznenađenja ovog Europskog prvenstva, ali Islanđani su imali protuoružje i svladali su ga s 28:25. Sve miriši na to da bi se situacija u ovoj skupini mogla itekako zakomplicirati...

Islanđani su stigli do svojih prvih bodova u drugoj fazi natjecanja. Upisali su pobjedu protiv Portugala 28:25 i pružili svoj doprinos u kompliciranju skupine.

Pobjedi Islanđana nema zamjerke, Portugal je jako loše krenuo u utakmicu i nije se u potpunosti oporavio. U nekoliko navrata smanjio je zaostatak, međutim nije uspio potpuno preuzeti kontrolu te je u konačnici upisao poraz.

Islanđani su odigrali na tragu prvog kola i susreta protiv Danske, dobili su pomoć Björgvina Pala Gustavssona i odmah je bilo lakše. Portugal je s druge strane puno griješio i nije mu pomogao niti solidan dan Alfreda Quintane, dobar posao u obrani u nekom trenucima nije konkretiziran u napadu.

Krenulo je jako loše ta Portugal koji je u 13. minuti gubio s čak 7:1. Sjajno je krenuo veteran Gudjon Valur Sigurdsson, a drugi gol Portugalci su postigli tek u 13. minuti.

Island nije u kontinuitetu igrao tako dobro i Portugal je smanjio zaostatak prvo na 8:5, tu je Island imao odgovor, a zatim s četiri uzastopna gola privukao se na 11:10. Na odmor se otišlo vodstvom Islanda 14:12 nakon što je doslovno sa zvukom sirene smanjio Fabio Magalhaes.

U drugi dio bolje su ušli Portugalci i za šest i pol minuta došli su do vodstva. Kada je Antonio Areia zabio za 17:16 Portugala, činilo se da će se susret potpuno okrenuti, međutim Island odgovara serijom 5:1, vraća vodstvo na svoju stranu i dolazi do 21:18.

Još jednom je Portugal iskoristio malu nervozu u igri Islanda i s tri vezana gola poravnao je na 22:22, ali nakon toga Island s dva vezana gola odlazi na plus dva, imao je Portugal priliku za povratak kada je kod 24:23 zaradio sedmerac, ali Areia ga ne zabija i Island se vraća na dva razlike.

Do kraja susreta Portugal nije imao nijedan posjed za poravnanje i Island na kraju bilježi pobjedu 28:25.

Osam golova kod Islanda postigao je Janus Dadi Smarason, a po pet su dodali Aron Palmarsson, Sigurdsson i Alexander Petersson. Gustavsson je upisao 12 obrana.

Kod Portugala po četiri gola postigli su Miguel Martins i Antonio Areia. Quintana je dodao 11 obrana.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.