EP 2020., Skupina II, 2. kolo, 19.01.2020, 16:15 h
Slovenija 28:29 Mađarska
Mađarska

Mađari svladali Slovence i potpuno zakomplicirali situaciju u skupini

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.01.2020.

Mađarska je stigla do pobjede protiv Slovenije čime su Slovenci propustili veliku priliku za otvaranje vrata polufinala. Ovako su ušli u težu situaciju i polufinale bi im moglo čak i izmaknuti...

Puno je kombinacija u skupini II i čini se kako do posljednjeg kola, možda čak i zadnjeg susreta na programu, neće biti poznati svi sudionici polufinala. Nakon poraza Slovenije od Mađarske 29:28, situacija se potpuno zakomplicirala.

Iako je veći dio susreta provela u rezultatskom plusu, reprezentacija Slovenije izgubila je susret drugog kola drugog kruga. Mađarski je sastav do ključne serije stigao oko polovice drugog dijela.

Minimalni zaostatak Banhidi, Nagy i Rosta u četiri su minute pretvorili u 21:18 i psihološku prednost prebacili na svoju stranu.

Prvih pola sata dvoboja pripalo je izabranicima Ljubomira Vranješa. Slovenija je prednost gradila korak po korak, a nakon nekoliko mini serija četiri minute prije odlaska na odmor Cehte s dva zgoditka i Janc dovode svoju momčad do obećavajućih 14:10.

Tri prednosti na odmoru postavio je Zarabec u posljednjoj sekundi prvog dijela, a osim prednosti optimizam u slovenskim redovima podgrijavalo je i ponovno slabo izdanje mađarskog vratara Miklera.

Međutim, po povratku na teren situacija se polako počela mijenjati u korist sastava pod vodstvom Istvana Gulyasa.

Na vratima je probranio Mikler, Slovenija je kroz čitavu prvu polovicu drugog poluvremena postigla tek dva zgoditka i mađarski su rukometaši zahvaljujući toj 9:2 seriji stigli do već spomenutih 21:18.

Ostatak poluvremena dobrim je dijelom obilježila igra pogodak za pogodak, Mađarska je držala tri, odnosno dva zgoditka prednosti, no nakon što je Mačkovšek dvije minute prije kraja pogodio za dolazak na korak do egala Sloveniji se vratio djelić nade.

S linije sedam metara u posljednjoj je minuti precizan bio Dolenec, a iako je do kraja ostalo više od 45 sekundi Mađarska je uspjela zadržati loptu u svom posjedu i na kraju upisati minimalnu 29:28 pobjedu.

Roland Mikler u konačnici je skupio devet obrana, dvije je na ukupan vratarski učinak dodao Szekely dok je prvo ime Mađarske u napadu bio Bence Banhidi s devet pogodaka iz deset pokušaja. Stopostotan je sa šest zgoditaka završio Ligetvari.

U dresu Slovenije osam je zgoditaka postigao Dolenec, no za njih mu je trebalo 13 pokušaja, a ovoga puta svojim izdanjem ne može biti zadovoljan niti vratar Klemen Ferlin s četiri obrane i 14 posto uspješnosti.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.