EP 2020., Skupina II, 2. kolo, 19.01.2020, 18:30 h
Norveška 23:20 Švedska
Švedska

Norveška nije dopustila iznenađenje, domaćin bez polufinala Europskog prvenstva

Branimir Korać • nedjelja, 19.01.2020.

Norveška je napravila ogroman korak prema prolasku u polufinale Europskog prvenstva i bodovno i dojmom teško je za povjerovati da može ostati bez mjesta među četiri najbolja. Švedska je prokockala i zadnju priliku za ostanak u igri...

Nakon što su odigrana prva dva susreta dana na Europskom prvenstvu, iznenada se posve otvorila skupina i pružila se prilika čak i Švedskoj da se uključi u borbu za prolaz i to sa šansama koje nisu bile nerealne. Međutim postojao je jedan problem, Švedska je za to morala svladati Norvešku, reprezentaciju koja je pokazala najviše i koja je bila nedodirljiva u dosadašnjem dijelu natjecanja.

Bilo je malih podbadanja uoči susreta pa je tako Sander Sagosen poručio kako nijedan igrač Švedske ne bi imao mjesta u norveškoj reprezentaciji te mu je Andreas Palicka odgovorio da Sagosen misli da je za norveški rukomet ono što je Zlatan Ibrahimović za švedski nogomet.

Na klupi Švedske dogovorno nije bilo Matsa Olssona koji radi i s norveškim vratarkama pa su savezi tako dogovorili.

Norveška je puno bolje ušla u utakmicu, povela je 4:1 i iskoristila nervozu kod domaćina. Švedska je na to imala odgovor, s tri uzastopna gola poravnala je na 5:5 i vratila se u utakmicu.

Kratko je bila u egalu, Norvežani su opet stvorili razliku i na poluvrijeme su odnijeli prednost 12:8. Nimalo obećavajuće za Švedsku kojoj je igrala isključivo pobjeda, a ona joj je ovdje rano počela izmicati.

U drugom dijelu Norveška je odmah pobjegla na plus šest, izgledalo ja kao da se Švedska polako raspada kao protiv Portugala, ali uspjela je malo smanjiti zaostatak i doći nma minus tri.

Četiri minute prije kraja domaćin je smanjio na 22:20 i pojavila se nada. Malo više od dvije minute prije kraja Andreas Nilsson i Jim Gottfridsson imaju sjajne prilike koje ne koriste, brani izvrsno Bergerud i tu Šveđani lagano ostaju bez šanse za išta izvući iz ovog meča.

Za kraj je Sander Sagosen pogodio za 23:20, potvrdu pobjede Norveške.

Norvešku su predvodili Bergerud s 13 obrana i Sagosen s osam golova dok je kod Švedske pet golova postigao Lucas Pellas.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.