Španjolac zaustavio Serdarušića u Francuskoj

Branimir Korać • utorak, 28.01.2020.

Nino Serdarušić neće igrati u osmini finala ovotjednog Challengera u Quimperu. Zaustavio ga je sedmi nositelj Španjolac Benito Zapata Miralles u dva seta...

Tjedan u Quimperu nije se odužio za Ninu Serdarušića. 210. igrač svijeta Benito Zapata Miralles zaustavio ga je u drugom kolu pobjedom u dva seta.

Hrvatski tenisač imao je priliku u drugom setu zakomplicirati dvoboj, a kada to nije iskoristio, potpuno je potonuo.

Počelo je s tri neiskorištene break lopte Serdarušića pa razmjenom breakova sredinom prvog seta. Set je odlučen u 13. igri gdje je Zapata Miralles bio uspješniji sa 7:4.

U drugom setu Serdarušić je imao 0:40 u drugom gemu pa još jednu break loptu kod vodstva 2:1, ništa nije iskoristio i nakon vodstva 3:2 izgubio je četiri gema u nizu i upisao poraz.

Španjolac tako prolazi u osminu finala gdje će igrati protiv Mathiasa Bachingera ili Teimuraza Gabašvilija.