Barcelona iskalila frustracije na Leganesu i petardom prošla u četvrtfinale Kupa kralja

Matej Kačan • četvrtak, 30.01.2020.

Nogometaši Barcelone prošli su u četvrtfinale Kupa kralja. U osmini finala je na Camp Nou stradao Leganes s 5:0...

Barcelona je nakon nekoliko slabih partija i minimalnih pobjeda ili poraza iskalila sve frustracije na momčadi Leganesa te je prošla u četvrtfinale Kupa kralja. Leganes je u posljednjem kolu La Lige održao nulu protiv Atletico Madrida, ali na Camp Nou nije bio te sreće.

Pokazao je Leganes zube u prvom poluvremenu utakmice, ali dobrim dijelom je to bilo zato što od starta nije imao što izgubiti. Naime, već u četvrtoj minuti Nelson Semedo šalje loptu u šesnaesterac, a prima je Antoine Griezmann koji smireno postavlja 1:0. Zatresao je Griezmann mrežu i u devetoj minuti, ali je bio u zaleđu.

Prijetila je Barcelona još dva puta, preko Albe u 17. minuti i preko večeras vrlo raspoloženog Griezmanna u 26. minuti, ali je šut Francuza obranio golman Leganesa, a Barca je dobila korner. Taj korner majstorski je izveo Leo Messi koji je lijepo pronašao Clementa Lengleta, a on glavom šalje loptu u mrežu za 2:0, a to je i rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme.

Barcelona - Leganés Rezultati uživo

U drugom poluvremenu igra je umrtvljena, a Barcelona je periodički taman toliko zabijala da se ne dovede u situaciju da mora brinuti za rezultat. Barcelona je preuzela loptu u 73% vremena, uputila je pet udaraca u okvir gola, a od toga su tri završila u mreži. U 59. je Messi i sam odlučio da se upiše u listu strijelaca. Pucao je, a lopta se odbila od braniča i prevarila golmana.

U 77. minuti već je 4:0, a strijelac je Arthur nakon nekoliko odbijanaca u šesnaestercu. U 89. je konačan rezultat postavio Messi svojim drugim pogotkom, a asistirao mu je Ivan Rakitić koji je u igru ušao u 61. minuti umjesto Artura Vidala.