Dubrava u završnici slomila otpor Alkara

Petar Jenjić • subota, 01.02.2020.

Košarkaši Dubrave upisali su četvrtu pobjedu sezone. Na otvaranju 18. kola prvenstva Hrvatske, na domaćem terenu su svladali Alkar...

Sinoć je otvoreno 18. kolo HT Premijer lige, a do pobjede je na domaćem terenu stigla Dubrava koja je bila bolja od Alkara sa 88:81.

Domaćinu je ovo četvrta pobjeda ove sezone kojom se makla izvan zone ispadanja, dok je gostujuća momčad sada pala na omjer 8-10.

Alkar je bio nešto bolji u prvim minutama susreta i završnim minutama prvog poluvremena te je na poluvrijeme otišla s dva poena minusa (42:40)

U nastavku susreta nastavila se slična košarka, a u konačnici je Dubrava prelomila utakmicu u svoju korist kada je poentirala za šest koševa viška, minutu prije kraja.

Pobjedničku momčad do pobjede su s po 16 poena predvodili Fran Vujić i Ante Smolić (šest skokova).

Nick Neal s 31 poenom, pet skokova i šest asistencija predvodio je Alkar, Gabriel Marić dodao je 19 poena, sedam skokova i pet asistencija.