Sjajni Slavica odveo Škrljevo do pobjede nad Sonikom

Matej Kačan • nedjelja, 02.02.2020.

Košarkaši Škrljeva su u 18. kolu HT Premijer lige kod kuće svladali Sonik Puntamiku sa 68:60...

Košarkaši Škrljeva prekinuli su niz od četiri poraza u HT Premijer ligi te su povezali dvije pobjede uz trijumf u Alpe Adria Cupu. Za mini preporod ekipe iz mjesta pokraj Rijeke zaslužan je Nik Slavica koji ne prestaje oduševljavati brojkama otkako je stigao.

Šibenčanin je odmah preuzeo sve ovlasti u igri pa je i u pobjedi nad Sonikom vodio svoju ekipu s čak 32 poena, gotovo polovicom od 68 zabijenih od strane Škrljeva. Vodili su Puntamičani u početku do druge polovice druge četvrtine, ali onda upravo Slavica radi mini seriju i okreće rezultat na 32:28 na poluvremenu.

Kroz cijelo drugo poluvrijeme su domaćini održavali razliku od četiri-pet poena razlike. Pokušali su se tricama vratiti gosti, ali su šutirali tek 7/23 iza linije tri poena, a nisu mnogo bolji bili ni za dvicu gdje su imali tek 35% uspješnosti. Zato je u završnici u festivalu slobodnih bacanja Škrljevo stiglo i do devet poena razlike, a semafor se konačno zaustavio na 68:60.

Slavica je za svojih 32 poena potrošio 24 lopte uz 50% uspješnosti uz 2/2 s trice, a uhvatio je i deset skokova. Nitko od njegovih suigrača nije došao do dvoznamenkastog broja poena. Sonik su vodili oni najiskusniji bivši igrači Zadra, Šime Špralja sa 17 te Petar Marić s 13 poena.