Budućnost rano odjurila do uvjerljive pobjede nad Igokeom, vratio se Marko Tomas

Matej Kačan • nedjelja, 02.02.2020.

U susretu 18. kola ABA lige Budućnost je u svojoj Morači s uvjerljivih 99:59 svladala goste iz Igokee...

Sedam minuta je Igokea bila kompetitivna u Podgorici. Od tog trenutka i rezultata 12:11 je domaćin odjurio i više se nije obazirao na muke svog suparnika koji je usprkos ovom porazu u dobroj poziciji da izbjegavanje ispadanja iz ABA lige.

U sastav Igokee se vratio Marko Tomas koji je počeo u petorci te je odigrao upravo početak susreta koji je bio rezultatski interesantan. Izlaskom Tomasa, ali i ne samo zbog toga, počeo je raspad Igokee koja je domaćinu dopustila nekoliko kontri i laganih trica.

Protegla se serija domaćina na osam minuta i stala je na 25:4 te već polovicom druge četvrtine više nije bilo natjecateljskog naboja. Drugo poluvrijeme je zato domaćinu poslužilo da razigra neke snage koje igraju manje, poglavito Nikolu Ivanovića koji se vraća iz teške ozljede, a svoju šansu je dobio i Luka Božić.

Razlika se zaustavila na okruglih 40 poena za 99:59 u korist Budućnosti koja je zauzela vrh tablice najmanje do ponedjeljka kad svoj susret odigraju Partizan i Zvezda. Igokea je ostala na svojih šest pobjeda koliko imaju i Krka i Cibona, a slabiji su Zadar i Mega s četiri trijumfa.

Najbolji je kod pobjednika bio Scott Bamforth s raznovrsnih 18 poena uz pet skokova i šest asistencija. Božić je zabio četiri poena uz po skok i dodanu loptu. Kod Igokee je usamljen ostao iskusni Sava Lešić s 15 poena i sedam skokova, dok je Tomas uz dva poena uhvatio isto toliko lopti.