Krka ozbiljno zaprijetila pri kraju, Cibona ipak do važne pobjede

Matej Kačan • subota, 01.02.2020.

Košarkaši Cibone su pobijedili Krku u Novom Mestu u sklopu 18. kola ABA lige. Završilo je 77:69 iako je Cibona vodila i s 15 poena razlike...

Košarkaši Cibone napravili su veliki korak prema osiguravanju mirnog ostanka u ABA ligi. Cibosi su u gostima svladali ozljedama prošaranu Krku sa 77:69 iako su domaćini ozbiljno zaprijetili pri kraju susreta i to nakon što je Cibona u više navrata vodila s preko deset poena razlike.

Nakon početnih nekoliko minuta u egalu, Cibona je predvođena Ivanom Novačićem i Maticom Rebecom brzo otišla na dvoznamenkastu prednost pa je nakon deset minuta bilo 26:15. Krenula je Cibona slabije u drugu dionicu pa Krka spušta na sedam, ali razlika brzo raste na 13 za goste pa se opet spušta na šest poena zaostatka za Krku.

Ipak su se Cibosi konsolidirali pa na poluvrijeme nose istih 11 poena viška kao i na kraju prve dionice. Treća četvrtina je označila najbolje razdoblje igre Cibone. Opet su proradili Rebec i Novačić pa s pet Rebecovih vezanih poena Cibona ima 16 poena prednosti na pola treće dionice.

Činilo se kako je Cibona prelomila susret, ali u posljednju četvrtinu Krka ulazi s ogromnom serijom od 17:4. Nije se hrvatska momčad mogla sastati s košem, a na drugoj strani su nezadrživi bili Jošilo i Lapornik pa je unutar tri minute do kraja rezultat odjednom tek 68:67 za goste.

No kad je bilo najteže opet se pojavio večerašnji junak Novačić. On je povezao četiri poena, nakon još jednog ubačaja Jošila je tricu zabio Rozić, a Novačić je iz kontre položio za 77:69 i rješenje susreta za veliko slavlje gostiju.

Novačić je bio apsolutno maestralan s 22 poena od čega su oni najbitniji bili u prvom odvajanju i konačnom rješenju utakmice, a 12 uz sedam dodavanja je dodao Rebec. Marko Jošilo je vukao Krku s 21 poenom, dok je 15 dodao Lapornik. Ivan Ramljak je u poraz ugradio double-double od 11 poena i 10 skokova.