Zadrani bez pobjede protiv Mornara, upisan četvrti uzastopni poraz

Branimir Korać • petak, 31.01.2020.

Zadar nije uspio doći do važne pobjede u borbi za opstanak, poražen je na svom parketu od Mornara iz Bara 89:83. Čini se tijesno, ali Mornar je najvećim dijelom susreta imao kontrolu nad rezultatom...

Gostovanje Mornara u Zadru označeno je još jednom ključnom utakmicom u borbo za opstanak u ABA ligi, no nije dobro završilo po Zadrane. Borili su se, ali i dosta griješili, imali krivih odluka i općenito nisu izgledali kao momčad koja je sposobna okrenuti zaostatak.

Čak i kada se Zadar približio, ostajao je osjećaj da se Mornar može u svakom trenutku ponovno odvojiti i otići do pobjede.

Već prvo poluvrijeme pokazalo je nervozu kod domaćina koji nikako nije mogao uhvatiti ritam i Mornar je to znao iskoristiti. Uspio je stvoriti razliku već do odmora i nagovijestiti u kojem smjeru ide utakmica.

Tri minute prije poluvremena Markota je ubacio tricu i odveo Mornar na 44:28 i u tim trenucima za Zadrane je sve izgledalo vrlo loše te je prijetio vrlo visok poraz.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Allen je tricom smanjio na 47:36 i psihološki utjecao i dao nadu da bi se Zadar mogao vratiti.

Međutim nije išlo. U drugom dijelu Zadar je i dalje bio u zaostatku, čak u jednom trenutku ponovno na minus 16 i nije izgledao kao momčad koja se može vratiti.

Kada se možda i ukazala neka nada u smanjenje zaostatka i prilazak na neku razliku koja bi probudila i navijače, reakcija u napadu je uglavnom bila dosta loša. Najbliže što se Zadar spustio bilo je na minus četiri, bliže od toga nije išlo.

Završilo je 89:83 za Mornar kojeg su predvodili s po 14 poena Jacob Pullen (sedam asistencija) i Lance Harris. Damir Markota dodao je 13 poena (2/2 za dva, 3/6 za tri).

Kod Zadra Bryon Allen ubacio je 25 poena, a Ive Ivanov 16 uz osam skokova.