Primorska izdržala protiv Mege i produžila zadarsku nadu

Matej Kačan • nedjelja, 02.02.2020.

U podnevnoj matineji odigran je susret između Koper Primorske i Mege Bemax, a slovenski je domaćin nakon tijesnog susreta slavio s 93:87...

Košaraši Primorske i dalje odolijevaju svim napadima jačih klubova i usprkos financijskim problemima i egzodusu glavnih igrača čvrsto drže omjer koji znači realne šanse u borbi za doigravanje. On sada iznosi 11-7, a najnovija pobjeda je stigla protiv Mege Bemax s tijesnih 93:87.

Očekivali bismo uvjerljiviju pobjedu kluba koji igra kod kuće protiv ekipe koja se grčevito bori za ostanak, ali je Mega krenula nadahnuto te je vodila kroz većinu prvog poluvremena. Ipak je Primorska okrenula i zadržala vodstvo iako je bila lišena usluga prvog centra Ivana Marinkovića za kojeg kruže glasine da ga Jurica Golemac dovodi za sobom u Cedevita Olimpiju.

Krenula je Mega mnogo bolje iako je nominalno najbolji igrač ove sezone Marko Simonović odigrao možda i najslabiju partiju sezone. Poveli su zato Kendrick Perry te Blaž Mesiček za 25:15 nakon prve dionice.

Potrajalo je takvo vodstvo do završnice prvog poluvremena kada Barič i Gibbs serijom donose Primorskoj minimalno vodstvo od 43:42 na poluvremenu. U trećoj dionici je proradio i Hodžić pa Koprani lakše dišu i dolaze do devet poena prednosti u trećoj dionici koja završava s 68:62.

Na početku četvrte se napokon na terenu pojavio Simonović, a dvije trice je dodao i Mišković pa Mega dolazi do izjednačenja i minimalnog vodstva nakon još jedne serije Nenadića i Perryja. No Barič, Hodžić i Gibbs su danas bili previše za mladiće iz Mege pa su brzo preuzeli, a onda i održali vodstvo do kraja i konačnih 93:87.

Ova pobjeda Primorske, ili bolje rečeno poraz Mege održava nadu Zadrana kojima za izbjegavanje direktnog ispadanja iz lige treba pobjeda viša u odnosu na Megu koja ima lakši raspored, a pobjeda Mege u Kopru bi drastično smanjila šanse za takav slučaj.

Nejc Barič je bio sjajan kod Primorske s 24 poena uz sedam skokova i pet dodavanja, a 23 poena je zabio Sterling Gibbs. Kendrick Perry je bio lokomotiva koja je vukla Megu s 22 poena uz devet skokova i šest dodavanja, a 16 je dodao Nikola Mišković.