FMP tricama izborio produžetak, Golemac se ipak spasio u debiju na klupi Cedevite Olimpije

Matej Kačan • subota, 01.02.2020.

Košarkaši Cedevite Olimpije prekinuli su niz poraza svladavši FMP u gostima nakon produžetka rezultatom 105:100...

Jurica Golemac ipak je uspio pobjedom započeti svoj mandat na klupi Cedevite Olimpije. Izgledalo je kroz treću dionicu kao da će to biti lako i sigurno, ali se FMP vratio tricama i izborio produžetak. U njemu su ipak gosti uspjeli ugrabiti pobjedu i prekinuti niz od četiri poraza.

Krenuo je FMP malo bolje u utakmicu te u prvoj polovici četvrtine vodi 13:8, ali se gosti brzo konsolidiraju i već do kraja prvih deset minuta je 29:26. Nastavila se dobra igra Cedevita Olimpije i u drugoj dionici, povukao je tricama Edo Murić uz Jaku Blažiča i na poluvremenu je 51:42.

Nastavio je Murić gdje je stao pa nakon 25 minuta košarke na semaforu stoji maksimalnih 65:51, ali su Đorđević i večeras sjajni Ulubay vratili FMP na jednoznamenkasti (71:64) zaostatak.

U posljednjoj dionici se napad FMP-a sveo na iznuđivanje slobodnih bacanja i trice, ali je takav pristup funkcionirao pa se razlika počinje topiti.Gosti su živjeli na Codyju Miller-McIntyreu koji je sam izmišljao poene, što sam, što asistencijama za Hopkinsa. Ipak je Ulubay gotovo sam s 10 poena u nizu izborio produžetak za goste.

Bolje je FMP krenuo u produžetak te preko slobodnih bacanja vodi 94:91, ali onda kreće Jaka Blažič koji je odlučio sam iščupati pobjedu. Zabio je Blažič 10 poena u nizu i doveo svoju momčad do prve pobjede pod novim trenerom, skoka na 11-7 omjer i zadržavanja mjesta koje vodi u doigravanje.

Blažič je ubacio 27 poena, dok je 18 uz 11 asistencija dodao Miller-McIntyre. Filip Krušlin za 15 minuta ubacio je dva poena (1/1 za dva, 0/1 za tri) uz dva skoka. Ulubay je kod FMP-a zabio 26, dok je 20 uz osam skokova, ali i promašena ključna slobodna bacanja ubacio Duop Reath.