Szeged preokretom u drugom poluvremenu do pobjede protiv PSG-a

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 17.02.2020.

Odigrana su posljednja dva susreta 12. kola Lige prvaka rukometaša, a domaćini su bili uspješni. Pobjedu su upisali Szeged protiv PSG-a te Aalborg protiv Celja...

Odlična utakmica u Szegedu gdje je domaćin svladao PSG 32:29. Moćni Parižani imali su kontrolu nad susretom i u prvom poluvremenu izgledali dobro, ali u nastavku sve je bilo u znaku Szegeda koji je odličnom obranom slomio PSG.

Dobrim sijelom prvog poluvremena gosti su održavali prednost od tri gola, imali su sjajan ulazak i u drugi dio gdje su poveli 21:15 i to neposredno nakon što je Radivojević zaradio crveni karton te je situacija izgledala jako loše za Szeged.

Međutim, domaćin je proradio, obrana profunkcionirala i PSG je ispustio prednost u kratkom roku. Odluka o pobjedniku pala je u zadnje tri minute, nakon što je Sagosen izjednačio na 29:29, uz dva gola Canellasa i jedan Bombača Szeged radi 3:0 i odnosi pobjedu 32:29.

Canellas je odigrao sjajnu utakmicu te je postigao deset golova, šest je dodao Mario Šoštarić, a pet Jorge Maqueda. Luka Stepančić nije nastupio protiv svoje bivše momčadi, a Alen Blažević zabio je jedan gol. Mirko Alilović na vratima nije ništa obranio.

Kod PSG-a sedam golova postigao je Mikkel Hansen, šest je dodao Nedim Remili, a pet Sagosen. Szeged je ovom pobjedom napravio veliki korak prema drugom mjestu.

Aalborg se učvrstio na četvrtom mjestu slavljem protiv Celja 28:24, a Celjani još nisu matematički osigurali prolaz dalje. U Danskoj su imali težak posao, briljirao je na vratima Kristian Saeveraas koji je s 18 obrana najzaslužniji za pobjedu.

17 obrana imao je na drugoj strani Milan Vujović, Josip Šarac postigao je četiri gola, ali nije bilo dovoljno.