Eibar

Dobrodošao natrag Leo! Messi prekinuo krizu i sam razmontirao Eibar

Dario Dodić • subota, 22.02.2020.

Nogometaši Barcelone bez velikih su problema svladali Eibar u sklopu 25. kola La Lige. Trenera Barce, Quiquea Setiena, posebno može veseliti spektakularan prekid golgeterskog posta Lea Messija...

Dugih 398 minuta Leo Messi nije tresao protivničku mrežu u La Ligi. Dug je to golgeterski post bio za Argentinca, koji je na spektakularan način okončao protiv Eibara u 25. kolu La Lige.

Uoči ogleda u Ligi prvaka protiv Napolija Barcelona je potvrdila dobru formu, upisala je četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu, nakon što je u šest utakmica prije toga slavila tek dva puta. Nisu domaći igrači na Camp Nouu odigrali posebno blistavo, ali imali su iznimno raspoloženog Messija, koji je odigrao simultanku.

Zanimljivo, prvi su do gola došli gosti - ili su tako barem na trenutak pomislili. Igrala se šesta minuta, ubacio je Cote, a Enrich glavom matirao Ter Stegena, ali ubrzo je linijski sudac podignuo zastavicu, Enrich je bio u zaleđu.

Hrabro je Eibar odigrao svih 90 minuta, imali su gosti svoje prilike, zaslužili su barem počasni pogodak, ali danas nije bio njihov dan.

Bio je, zato, Messijev. Argentinski čarobnjak već je u 14. minuti dao naslutiti gostima što ih čeka. Nakon dodavanja Rakitića sam se prošetao kroz Eibarovu obranu, jednog se braniča riješio "tunelom" i lijepo poslao loptu kraj nemoćnog Dmitrovića za 1:0 i prekid neugodnog posta.

Slavina se otvorila i Messi je nastavio svoj show. U 37. minuti dodavač je bio Vidal, sve ostalo vrlo slično kao kod prvog gola - gostujući braniči bili su samo promatrači, Messi lijepo pogađa za 2:0.

Tri minute kasnije bilo je već 3:0. Rakitićev presing urodio je plodom, Hrvat blokira jednog Eibarovog igrača, lopta se odbija do Messija, koji ovog puta bira dodavanje umjesto slanja lopte u mrežu - gura loptu do danas za golove neraspoloženog Griezmanna, ovaj je previše oklijevao, obrana Eibara čisti do Messija, koji ne griješi, na odmor se otišlo s 3:0 za Barcelonu.

Samo protiv Mallorce u listopadu 2011. godine Messi je ranije stigao do hat-tricka (30. minuta).

Mogao se i Rakitić upisati u strijelce na otvaranju drugog poluvremena. Lijepo ga je s desne strane visokom loptom tražio na drugoj vratnici Griezmann, Rakitić u padu puca, ali brani to Dmitrović.

3:0 i predstojeća utakmica u Ligi prvaka bili su dovoljni razlozi da Barcelona stane na kočnicu i polako utakmicu privede kraju. Imao je Eibar solidnu šansu za pogodak preko De Blasisa, ali siguran je bio Ter Stegen. Zabijali su domaći nogometaši u nekoliko navrata, no ti pogoci zbog zaleđa nisu bili priznati.

20-ak minuta dobio je i novopridošli Martin Braithwaite i u 87. minuti "zakuhao" četvrti gol Barce. Lijepo je jednu loptu primirio prsima, s igračem na leđima kupio malo prostora i s lijeve vratnice poslao oštru loptu u peterac Eibara - Dmitrović ju je malo skrenuo, ali na noge Messija, koji se još jednom poigrao s obranom gostiju i poentirao za 4:0.

Dopao se Braithwaite u završnici - u 89. minuti lijepo se izborio za priliku, njegov je pokušaj odlično obranio Dmitrović, ali na odbijancu je bio Arthur i zabio za konačnih 5:0.

Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu i bio među boljima u dresu domaćina. Barca je ovom pobjedom barem na nekoliko sati preuzela vrh prvenstvene ljestvice, s dva boda i utakmicom viška u odnosu na Real Madrid.