Ivan Ramljak predvodio Krku u porazu u Baru, novi korak Mornara prema doigravanju

Branimir Korać • subota, 07.03.2020.

Košarkaši Krke upisali su novi poraz u ABA ligi, ovaj put u gostima kod Mornara čime još uvijek nisu osigurali ostanak u ligi. Mornar je s druge strane upisao važnu pobjedu u borbi za doigravanjem...

U 21. kolu ABA lige Mornar je u Baru ugostio Krku i ubilježio pobjedu 82:73. Krka je odradila dobru utakmicu, namučila je domaćina, ali ipak nije izdržala i u završnici je upisala poraz.

Za Krku je ovo bila važna utakmica jer bi pobjedom praktički osigurala opstanak u ligi, a ovako će morati čekati zadnje kolo i njegov rasplet ili da sve prođe bez nervoze svladati Cedevitu Olimpiju. S druge strane Mornar se bori za doigravanje i njemu je utakmica bila bitna iz tog razloga.

Krka je u velikoj seriji poraza u ABA ligi te je zadnji put slavila prije dva mjeseca kada je u Novom Mestu svladala Budućnost sa 73:72.

U Baru se dugo dobro držala, imala je vodstvo 66:61 sedam minuta prije kraja, ali Bjelica i Pullen kreirali su preokret i domaćin više nije ispuštao prednost. Na kraju je slavio s plus devet i nastavio bitku za doigravanjem.

Antabia Waller predvodio je Mornar sa 17 poena, Milko Bjelica dodao je 15, a Derek Needham 12 uz 11 asistencija. Damir Markota za 16 minuta ubacio je šest poena (3/3 za dva, 0/1 za tri, 0/1 slobodna) uz četiri skoka.

Kod Krke Ivan Ramljak je za 35 minuta ubacio 18 poena (7/9 za dva, 1/8 za tri, 1/3 slobodna) uz osam skokova dok su po 17 poena dodali Glenn Cosey i Luka Lapornik.