Partizan svladao Megu i osigurao prvo mjesto prije doigravanja, Miller-McIntyre spasio Ljubljančane

Branimir Korać, Jan Šneler • utorak, 10.03.2020.

Pobjedom protiv Mege Bemax, košarkaši Partizana kolo prije kraja regularnog dijela osigurali su prvo mjesto u ABA ligi. Cedevita Olimpija pobjedom u završnici protiv Budućnost zadržala je šanse za doigravanje...

Neke stvari su poznatije nakon što je okončano 21. kolo ABA lige. Cedevita Olimpija je u drami izborila ostanak u igri za doigravanje ubačajem u zadnjoj sekundi Miller-McIntyrea čime su Ljubljančani svladali Budućnost 81:79.

Miller-McIntyre je u zadnjem napadu lakoćom prošao pokraj Hassana Martina i položio za pobjedu u zadnjoj sekundi.

Svaki poraz Ljubljančane bi izbacio iz borbe za doigravanje, ali ovako ostaju na životu. Morat će do pobjede i u zadnjem kolu u gostima kod Krke, ali i navijati za Megu protiv Mornara. Dobra vijest za Cedevitu Olimpiju je da i Mega treba pobjedu, ali treba je i Krka.

Protiv Budućnosti momčad je predvodio Miller-McIntyre sa 17 poena dok je Jaka Blažić dodao 13 poena i 14 skokova. Filip Krušlin završio je susret s devet poena (2/6 za tri, 3/3 slobodna). Kod Budućnosti Nikola Ivanović ubacio je 19 poena, a Justin Cobbs 17.

Poraz Budućnosti donio je Partizanu priliku da kolo prije kraja regularnog dijela ABA lige osigura prvo mjesto uoči doigravanja. Košarkaši beogradske momčadi to su vrlo lako osigurali i upisali pobjedu protiv posljednje momčadi prvenstva Mege Bemax.

Prvi dio susreta bio je dosta izjednačen. Koliko god je Partizan bolje otvorio utakmicu, nije se mogao odlijepiti i Mega je igra vrlo kvalitetno. Puno su pogađale obje momčadi, obrane nisu bile toliko čvrste i epilog je prednost Partizana od 24:22 prije početka druge četvrtine.

Tu smo gledali nešto bolju obranu i opet konstantne pokušaje domaćih košarkaša da se odvoje, ali jednako dobar odgovor gostiju. Treba napomenuti da je u tri navrata Mega čak došla i do vodstva. Doduše nakratko, ali dovoljno da uvedu četvrtinu u neizvjesnu završnicu. Partizan je s minimalnih 43:42 otišao na duži odmor.

Ono što su domaći čekali dogodilo se u trećoj dionici susreta. Konačno su uspjeli prelomiti, zaredali nekoliko dobrih napada, a sve više proradila je i obrana. Mega je još nakratko vodila početkom treće četvrtine (49:50), ali to je bilo to od gostiju. Partizan je malo po malo preuzimao sve veću kontrolu i s +9 ušao u posljednjih deset minuta.

U četvrtoj četvrtini drame nije bilo. Mega se još držala neko vrijeme, održavala koliko toliko pristojni zaostatak, ali Partizan je u pravom trenutku dodao gas više i u samoj završnici samo povećavao ionako sigurnu prednost. Na kraju su se zaustavili na +14 (102:88).

Čak trojica košarkaša Partizana postizala su po 16 poena. To su Braian Angola-Rodas (sedam skokova), Marcus Paige i Nemanja Gordić (šest asistencija). Kod gostiju, Kendrick Perry ubacio je 21 poen uz osam asistencija.

Partizan još očekuje gostovanje kod Cibone, dok će Mega na svom terenu protiv Mornara tražiti pobjedu za ostanak u ABA ligi i sljedeće sezone. Što se tiče doigravanja, sigurni su Partizan i Budućnost, a očekuje se i ulazak Crvene zvezde te Cedevite Olimpije ili Mornara. Kada bi ovakvo stanje na tablici bilo na kraju regularnog dijela, Partizan bi u polufinalu igrao protiv Cedevite Olimpije.