Premiership, 29. kolo, 09.03.2020, 21:00 h
Aston Villa

Leicester potopio bezopasnu Aston Villu, nove kontroverze oko VAR-a

Jan Šneler • ponedjeljak, 09.03.2020.

Kompletirano je 29. kolo engleske Premierlige, a u posljednjem susretu kola Leicester je na domaćem terenu bez problema svladao Aston Villu...

U 29. kolu Premierlige Leicester je prekinuo neugodni niz bez pobjede dok je Aston Villa zaredala četvrti poraz u nizu. Današnjom pobjedom Leicester ostaje na sigurnom trećem mjestu s osam bodova više od petoplasiranog Manchester Uniteda dok Villu očekuje nastavak grčevite borbe za opstanak.

Gosti su bili praktički bezopasni svih 90 minuta i potpuno zasluženo su poraženi. Leicester je dominirao, stvarao velik broj prilika, ali nedostajalo im je preciznosti. Nešto je obranio i Pepe Reina, ali većinom su domaći nogometaši promašivali dosta izgledne prilike.

Leicester City - Aston Villa Rezultati uživo

Jednu takvu imao je Harvey Barnes u 11. minuti, ali nije uspio plasirati loptu u gol. Nakon pritiska u posljednjem dijelu poluvremena, domaći su došli do pogotka i to nakon prilično komične greške gostujućeg vratara. Barnes je potrčao u kontru, Reina potpuno nepotrebno istrčao van svog prostora, promašio loptu i otvorio put beku Leicestera da mirno poentira.

Velika greška iskusnog vratara koja je došla u pravom trenutku za Leicester. Vrlo brzo u nastavku susreta Leicester je imao nekoliko dobrih prilika, a u 63. minuti povećali su prednost. VAR je presudio kako je Tyrone Mings rukom igrao u šesnaestercu te je sudac pokazao na bijelu točku. Snimka je pokazala namjeru Mingsa da spriječi putanju lopte, ali jednako tako čini se da ga je ona dirala u rame.

Prilično dvojbena odluka koja je podijelila mnoge stručnjake i navijače, ali Jamie Vardy nije pretjerano mario za to i pogodio je s bijele točke za 2:0. Sada je bilo sve prilično jasno i Lisice su mogle mirno privesti susret kraju. Od gostiju nismo još uvijek ništa posebno vidjeli, a u 80. minuti Vardy ih je novim pogotkom potpuno dotukao.

Leicester je nanjušio krv tako da je samo četiri minute kasnije Barnes svojim drugim golom postavio konačnih 4:0. Još jednom, obrana Ville bila je statična, potpuno dekoncentrirana i Barnes je s desetak metra dočekao povratnu loptu i silovito pogodio.