Bundesliga, 29. kolo, 31.05.2020, 18:00 h
Paderborn 1:6 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Borussia Dortmund potopila Paderborn i dovela ga na korak od ispadanja

Jan Šneler • nedjelja, 31.05.2020.

Iako su imali problema s ozljedama, nogometaši Borussije Dortmund bez većih problema slavili su na gostovanju kod Paderborna...

Premda će teško doći do naslova prvaka Njemačke, Borussia Dortmund ostala je u igri za naslov svladavši večeras Paderborn. Bez obzira na izostanak Erlinga Haalanda i Marca Reusa, gosti su bili uvjerljivi te kontrolirali utakmicu od samog početka.

Mreže se nisu tresle u prvom dijelu. Borussia je bila bolja, kontrolirala igru i praktički potpuno otupila napade domaćih, no pogodaka nije bilo. Domaći su uspjeli sačuvati praznu mrežu i otići na odmor s prihvatljivih 0:0.

SC Paderborn 07 - Borussia Dortmund Rezultati uživo

U nastavku je Borussia krenula još ofenzivnije nastojeći što prije riješiti pitanje pobjednika i upisati nova tri boda. Dobar početak drugog dijela vrlo brzo se isplatio gostima. U 54. minuti Thorgan Hazard snašao se ispred gola Paderborna i zabio za vodstvo Borussije.

Prvim pogotkom kao da se sve otvorilo gostima jer samo tri minute kasnije Jadon Sancho povećava vodstvo Borussije. Sve je napravio Julian Brandt, lijepo prošao po boku i sjajno uposlio Sancha koji pogađa praznu mrežu s par metara.

Gosti su nastavili s pritiskom i time omogućili domaćima da pokušaju iz kontri i polukontri doći do prilike za pogodak. U 70. minuti nakon jedne takve kontre, prilikom jednog udarca iz izgledne pozicije, Emre Can u padu rukom zaustavlja loptu i sudac Daniel Siebert pokazuje na bijelu točku.

Jedanaesterac je precizno izveo Uwe Hunemeier i time vratio nadu domaćima. Ipak, taj tračak nade nije dugo trajao jer već u 74. minuti Sancho lijepim udarcem s desetak metara pogađa suprotni kut i vraća Borussiji prednost od dva pogotka. Taj gol je potpuno demotivirao domaće jer su do kraja susreta primili još tri pogotka.

Domaćih gotovo da više nije bilo na terenu, a Borussia je samo nastavila sa sjajnim napadima. U 85. minuti Achraf Hakimi klasično bekovskim udarcem iskosa sjajno pogađa za 1:4. Potpuni raspad dogodio se u posljednjim minutama kada se Paderborn potpuno predao.

Poput brzog vlaka projurio je Axel Witsel i oštru loptu poslao u peterac gdje je Marcel Schmelzer mirno zakucao. Konačno, u sudačkoj nadoknadi, nakon jedne kontre, Sancho je izašao sam pred vratara i odlično plasiranom loptom zabio svoj treći pogodak i postavio konačnih 1:6.