Bundesliga, 29. kolo, 31.05.2020, 15:30 h
Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach 4:1 Union Berlin

Borussia Mönchengladbach uvjerljivo slavila i uvela Union Berlin u velike probleme

Jan Šneler • nedjelja, 31.05.2020.

U 29. kolu njemačke Bundeslige, Borussia Mönchengladbach upisala je 17. pobjedu i barem nakratko preuzela treće mjesto na ljestvici...

Ne prestaju veliki problemi za Union Berlin. Pet kola prije kraja Bundeslige, klub iz Berlina svega četiri boda bježi od opasne zone, a danas ih je uvjerljivo porazila Borussia Mönchengladbach.

Domaći sastav odlično je odigrao prvo poluvrijeme u kojem je došao do značajne rezultatske prednosti. Već u 17. minuti Borussia je stigla do vodstva. Florian Neuhaus se odlično othrvao svim pokušajima gostiju da ga zaustave i već u padu lijepo pogodio za 1:0.

Nakon prilične dominacije i kontrole posjeda na početku, Borussia sjajno završava i drugi dio prvog poluvremena. U 41. minuti Marcus Thuram ostavljen je neobjašnjivo sam na desetak metara i mirno glavom zakucava za 2:0.

Borussia M'gladbach - 1. FC Union Berlin Rezultati uživo

Na odmor se otišlo tim rezultatom, a to je samo značilo kako će Union Berlin trebati puno više pokazati ako želi nešto izvući u nastavku. Treba napomenuti kako su gosti bolje ušli u nastavak i to im se isplatilo nakon samo pet minuta igre.

Nakon slobodnog udarca, Marcus Ingvartsen prebacuje loptu pred sam gol gdje je najspretniji bio Sebastian Andersson koji pogotkom donosi malu nadu gostima. Ipak, nije trebalo dugo čekati na odgovor Borussije.

U 59. minuti ponovno je Thuram pobjegao čuvarima i ostao sam pred golom te još jednom silovito pogodio za 3:1. Nakon dvije odlične asistencije Thuramu, konačno se u 81. minuti u strijelce upisao i Alassane Plea i postavio konačnih 4:1.