Barcelona lomila i slomila otpor Leganesa, Villarreal do važnih bodova u borbi za Europu

Branimir Korać • utorak, 16.06.2020.

Odigrana su tri susreta 29. kola La Lige, Barcelona i Villarreal kao domaćini odnijeli su pobjedu dok je Espanyol uzeo bod kod Getafea. Gosti u tri utakmice nisu postigli niti pogodak...

Barcelona nije kiksala kod kuće protiv Leganesa, odigrala je dobru utakmicu i upisala 2:0 pobjedu. Prednost nad madridskim Realom je ponovno pet bodova, a Madriđane očekuje težak dvoboj protiv Valencije.

Možda su u Barceloni očekivali lakši posao protiv momčadi koja se bori za opstanak, ali najvažniji su u ovom trenutku bodovi koji se posebno u ovakvim susretima ne smiju gubiti.

Prvi pogodak stigao je u 42. minuti kada je Firpo napravio dobar posao, izborio se za loptu među gostujućim braničima, a ona na kraju dolazi do Ansua Fatija koji izvana pogađa prizemnim udarcem za 1:0.

Na 2:0 Barcelona je povisila 20 minuta prije kraja. Leo Messi zaustavljen je prekršajem u kaznenom prostoru, dosuđen je penal koji izvodi sam Messi i podiže na 2:0.

Rezultat se više nije mijenjao, a Ivan Rakitić kod domaćina je odigrao svih 90 minuta.

Villarreal je ugostio Budimirovu Mallorcu i svladao ju je s 1:0. Važni su to bodovi za Villarreal koji je s drugom uzastopnom pobjedom stigao do sedmog mjesta dok je Mallorca s druge strane i dalje u zoni ispadanja.

Trenutak odluke dogodio se već u 16. minuti kada je Carlos Bacca iz blizine poslao loptu u mrežu za vodstvo i pobjedu domaćina. Budimir nije igrao od početka već je ušao u 60. minuti umjesto Japanca Kuba.

Pogodaka nije bilo u dvoboju između Getafea i Espanyola gdje se hrabri Espanyol borio od 16. minute s igračem manje i sačuvao mrežu. U 16. minuti Bernardo je bez lopte udario domaćeg igrača i morao je napustiti travnjak. Domaćin je do kraja imao silnu dominaciju, ali lopta nije htjela u gol.