Real Madrid 3:0 Valencia
Valencia

Real u uraganskih pola sata deklasirao Valenciju

Matej Kačan • petak, 19.06.2020.

Zadnji susret 29. kola La Lige odigran je u Madridu između dva zvučna suparnika. Real i Valencia su odigrali superzanimljivu utakmicu, a na kraju je Real slavio s 3:0...

Superzanimljiv susret, vrijedan imena koja nose suparnici odigrali su Real Madrid i Valencia na pomoćnom stadionu Reala, a epilog svega je pobjeda madridske momčadi u uraganskih posljednjih pola sata. Real nastavlja mrtvu trku s Barcelonom, a tako je krenuo i u susret.

Real Madrid - Valencia Rezultati uživo

Odlučno i s mnogo inicijative je išao Real, ali je Valencia pokazala da nije došla u Madrid predati se pa je i sama nekoliko puta vrlo ozbiljno zaprijetila. Nakon početnog udarca Edena Hazarda je došlo nekoliko minuta koje je obilježio Rodrigo iz gostujuće momčadi.

Prvo je u 15. minuti pogodio stativu, a u 21. zabija i pogodak. No aktivirao se VAR koji je nakon višeminutnog pregledavanja snimke od strane Josea Sancheza ipak pokazao minimalno zaleđe petom i Valencia ostaje bez pogotka nakon dvije ogromne šanse.

Zaprijetili su do poluvremena na svakoj strani Carvajal i Kondogbia, ali je rezultat 0:0 usprkos boljoj igri Reala i boljim situacijama Valencije. Drugi dio je krenuo malo laganije, ali se nakon 15 minuta sve prelomilo.

Proradila je veza Hazard - Benzema koja će riješiti susret. Belgijac je pronašao Benzemu koji je vrlo miran u šesnaestercu i smirenim udarcem u donji kut postavlja 1:0. Samo pet minuta kasnije Luka Modrić sjajno gađa s nekih 17 metara, ali se predivnom paradom ispriječio Cillessen koji Hrvata ostavlja bez gola.

U 74. je u igru ušao Marco Asensio kojem su samo sekunde trebale da postigne pogodak. Gotovo odmah ga je pronašao Mendy, a Španjolac nije pogriješio u završnici iako se nije uspio ni pošteno zagrijati na terenu.

Da je ovo Asensiov i Benzemin dan potvrđeno je i u 86. minuti. Asensio je ubacio pred vrata Valencije, a na drugoj stativi se našao Benzema koji krasnim udarcem od stative šalje loptu u mrežu za velikih 3:0. Pred kraj utakmice su malo i popustili živci pa Valencijin Kangin Lee mora ranije na tuširanje nakon oštrog prekršaja.

Real je tako novom pobjedom došao na 62 boda te ima dva manje od Barcelone, a u sljedećem kolu ide u goste Sociedadu. Modrić je odigrao vrlo dobrih 90 minuta. Valencia je ostala osma i nije uspjela preskočiti Villarreal koji drži mjesto u Europskoj ligi.