Premiership, 30. kolo, 20.06.2020, 20:45 h
Bournemouth 0:2 Crystal Palace
Crystal Palace

Palace s dva rana gola svladao Bournemouth i poslao ga u zonu ispadanja

Matej Kačan • subota, 20.06.2020.

30. kolo Premier lige nastavljeno je susretom na Vitality Stadionu u Bournemouthu gdje je istoimeni domaćin s 2:0 izgubio od Crystal Palacea te je ostao na 18. mjestu u zoni ispadanja...

U posljednjem susretu subotnjeg programa Premier lige su se susreli Bournemouth i Crystal Palace, dvije ekipe koje su tražile vrijedne bodove kojima bi iskoristile kikseve svojih londonskih susjeda na tablici. Na kraju je sretne ruke ispao Palace koji je s 2:0 došao do tri boda i devetog mjesta preskočivši Arsenal koji je kiksao protiv Brightona.

Sve je bilo riješeno u prvih 25 minuta u kojima je Palace ispucao sve svoje najbolje šanse, od kojih su dvije završile u mreži. Već u 11. minuti prijeti Wilfried Zaha koji ipak puca preko vrata, ali nakon samo minutu Palace vodi.

Maestralan slobodni udarac s nekih 20 metara s lijeve strane je izveo Luka Milivojević. On je fantastičnim udarcem prebacio živi zid te je od grede neobranjivo pogodio gol domaćina za 1:0, a za desetak minuta je vodstvo već udvostručeno.

Nakon lijepe kombinacije na lijevom krilu je u šesnaesterac s lijeve strane ušao Van Aanholt koji je poslao povratnu loptu u sredinu. Nju je na 11 metara dočekao Jordan Ayew koji iz prve gađa i matira Ramsdalea za 2:0.

To je Palaceu očito bilo dovoljno jer je inicijativa svjesno prepuštena Bournemouthu koji je do kraja pucao i napadao, ali bez ozbiljnijeg učinka i prilike. Tako smo do kraja gledali nogometno siromašan susret u kojem su se strasti uzburkavale tek pri nešto oštrijim startovima koji su zahtijevali VAR provjeru za crveni karton.

Bournemouth - Crystal Palace Rezultati uživo

Njih ipak nije bilo, kao ni golova pa Palace pobjedom skače na deveto mjesto, dok je Bournemouth ostao 18. s 27 bodova i nije iskoristio poraz West Hama koji je 17. s istim bodovnim kontom. Oboje ih eventualnim pozitivnim rezultatom protiv Chelseaja može preskočiti Aston Villa koja je 19. s 26 bodova i susretom manje.