Premiership, 30. kolo, 21.06.2020, 20:00 h
Everton 0:0 Liverpool
Liverpool

Liverpool i Everton se vratili s nulom u gradskom derbiju

Matej Kačan • nedjelja, 21.06.2020.

Povratak premier lige je donio i gradski derbi Evertona i Liverpoola na Goodison Parku, ali pogodaka nije bilo. Rivali su podijelili bodove i Liverpool još mora čekati na osiguravanje naslova...

Nogometaši Liverpoola još će malo pričekati na proslavu naslova. Možda je Jürgen Klopp mogao računati na pobjedu svoje ekipe i kiks Cityja kojim bi se slavilo već ovog tjedna, ali sam Liverpool nije ispoštovao svoj dio potrebnog te je s Evertonom odigrao 0:0 u gradskom derbiju.

Prvo je poluvrijeme donijelo iznenađujuće ritmičnu utakmicu s mnogo trke i igre dostojne Premier lige i prije pauze, ali su ipak izostale one prave prilike iz igre. Liverpool je pritiskao i napadao, ali ni Everton nije ostajao dužan te je izlazio u napad, najviše preko solo akcija Richarlisona.

Tako možemo zabilježiti njegov udarac s lijeve strane, dok su za Liverpool prijetili Minamino i Firmino iz daljine te Matip glavom nakon prekida. No ništa od toga nije našlo svoj put prema okviru gola.

najbolja šansa na susretu došla je iz slobodnog udarca s nekih 25 matara u 43. minuti. Dobro je potegnuo Alexander-Arnold, lopta se neugodno naglo spustila u donji kut Evertonovih vrata, ali je Jordan Pickford na mjestu i na poluvrijeme se ide s 0:0.

Everton - Liverpool Rezultati uživo

U drugom dijelu Liverpool nije pokazao mnogo toga. Gledali smo uspavanku kroz pola sata, a onda su vjerojatni prvaci morali drhtati i za tri boda jer je prvo Alisson nekako obranio sjajan udarac Calvert-Lewina u 80. minuti, a nakon toga Tom Davies ima gol Liverpoola na milost i nemilost, ali gađa stativu.

Ostalo je tako 0:0 i Liverpool sigurno u ovom kolu neće osigurati naslov. City zaostaje 23 boda, a ima odigrati još devet susreta. Eventualnim trijumfom Guardioline ekipe razlika bi se smanjila na 20 bodova osam kola do kraja prvenstva.