Valencia 2:0 Osasuna
Osasuna

Valencia opet pala u drugom dijelu, ali uzela tri boda protiv Osasune

Matej Kačan • nedjelja, 21.06.2020.

U 30. kolu La Lige je Valencia na svojoj Mestalli uspjela zaliječiti rane nakon poraza od reala pa je s 2:0 golovima iz prvog dijela svladala Osasunu...

Nakon tri utakmice bez pobjede, napokon su nogometaši Valencije uspjeli doći do slavlja. Na svojoj su praznoj Mestalli "Šišmiši" odigrali dva oprečna poluvremena, ali su u prvom dijelu stekli zalihu od 2:0 koja je bila dovoljna za tri boda protiv Osasune.

Dobru igru prikazanu protiv Reala Valencia je ponovila i u prvom dijelu, ali je ovaj put to uspjela naplatiti golovima. Već u trećoj minuti se trese mreža Osasune, strijelac je Rodrigo, ali Valencijin pulen stvarno nema sreće jer mu je pogodak poništen zbog zaleđa.

No nije ovoga puta dugo trebalo Valenciji da ipak dođe do "legalnog" vodstva. Goncalo Guedes je krenuo u solo prodor na sredini terena s lijeve strane, a do kraja će nanizati gotovo cijelu ekipu Osasune. Postao je Guedes "mali Maradona" te je vješto izbjegao sve suparnike, driblao, radio lažnjake. čak se u jednom trenutku poskliznuo, ali je uspio zadržati loptu, pridići se i sve završiti pogotkom koji će se dugo vrtjeti na špicama.

Malo je nakon toga pala Valencia, Osasuna je došla do zraka i slijedi nam 20 minuta mirnog nogometa. No u 35. su uspavanku prekinuli najaktivniji akteri kod domaćina. Guedes je opet poveo kontru u driblingu, ali je ovaj put pokazao iznimne dodavačke sposobnosti te je s desne strane izbacio Rodriga samog, a ovaj laganim dodirom lijeve noge matira vratara za 2:0 s kojima se ide i na odmor.

Kao i protiv Reala, Valencia je u drugom poluvremenu pala i očito je taj dio nešto na čemu će Albert Celades morati poraditi. Osasuna je u drugom dijelu redala udarce i prilike, ali na Valencijinu sreću nije došlo do golova, a ionako je već bilo zalihe iz prvog dijela.

Valencia - Osasuna Rezultati uživo

Vrlo je aktivan bio Ruben Garcia koji je driblao, napadao i slagao prilike sebi i suigračima, ali je Jasper Cillessen bio nesavladiv kod onih lopti koje su išle u okvir, dok su i napadači gostiju svesrdno promašivali.

Tako je sve završilo s rezultatom iz prvog dijela pa se Valencia popela na samo bod do Villarreala koji je na sedmom mjestu koje vodi u kvalifikacije za Europsku ligu, dok je Osasuna ostala na svojih 35 bodova gdje je izjednačena s Alavesom na 12. i 13. mjestu.