Juventus slavio u gradskom derbiju, Buffon novi rekorder Serie A

Mihaela Bradovski • subota, 04.07.2020.

Veliki torinski derbi protekao je u znaku Gigija Buffona. Buffon je upisao 648. nastup u Serie A i prestigao Paola Maldinija...

Sve do danas Gigi Buffon i Paolo Maldini dijelili su vrh Serie A po broju nastupa. Od danas na vrhu je usamljen Buffon koji je upisao 648. nastup i tako se odvojio od Milanove legende.

Buffon je to napravio u gradskom derbiju protiv Torina u kojem je Juventus glatko slavio s 4:1, a legendarni vratar pokazao kako još uvijek ima što za reći i da ne brani samo zbog imena.

Susret je protekao u dominaciji Juventusa koji je već u trećoj minuti stigao do vodstva. Cuadrado je proigrao Dybalu koji se prošetao kroz obranu i lakoćom zabio.

U 29. minuti Cuadrado dolazi i do pogotka. Ronaldo mu je dao loptu, sada je došao red na Kolumbijca da pokaže štio može, odlično se riješio čuvara i pogodio za 2:0.

U završnici prvog poluvremena gosti smanjuju zaostatak, dosuđen je kazneni udarac nakon što je rukom igrao De Ligt, a Andrea Belotti smanjuje na 2:1.

U nastavku susreta Juventus ipak rješava pitanje pobjednika. Prvo je Ronaldo krasno pogodio iz slobodnog udarca s više od 20 metara, a onda je Koffi Djidji skrenuo u svoju mrežu centaršut za konačnih 4:1.