Sassuolo 4:2 Lecce
Lecce

Sassuolo do druge pobjede u nizu u novoj golijadi

Matej Kačan • subota, 04.07.2020.

U drugom susretu 30. kola Serie A, nogometaši Sassuola su na domaćem terenu u golijadi opravdali status favorita protiv Leccea te su slavili s 4:2...

Trinaest pogodaka i osam bodova, to je konto nogometaša Sassuola u posljednje četiri utakmice. Estetski najzanimljivija ekipa za gledanje uz Atalantu opet nije razočarala i u svom je novom susretu opet ponudila spektakl i golijadu.

Ruku je ovog puta dao i Lecce koji je morao po pobjedu kako bi eventualno preskočio Genou, ali ipak nije uspio te je uz četiri gola u mreži upisao peti poraz u nizu i spas je sve dalje. Ako je i bilo sumnje u otvoren susret, one su nestale već u petoj minuti kad je Sassuolo načeo protivnika.

Sassuolo - Lecce Rezultati uživo

Francesco Caputo je iskoristio dugu loptu i krater u obrani Leccea. Oko njega nije bilo igrača u radijusu od deset metara kad je primio loptu, a on je to efektno iskoristio lobom preko istrčalog vratara za 1:0.

Morao je Lecce po izjednačenje i do njega je došao već do poluvremena na najdraži način ekipa s dna - iz prekida. Korner je izveo Calderoni, a na lopti je glavom natrčao Lucioni za 1:1 na poluvremenu koji ostaju čak do 63. minute.

No onda kreće ludih 20 minuta s četiri gola i pravi spektakl. Sve je otvorio Berardi koji je realizirao penal za 2:1 u 63., ali samo četiri minute kasnije je kazneni udarac i na drugoj strani koji realizira Mancosu za novo izjednačenje.

I umjesto da Lecce malo stane i zadrži bod uz poneku šansu iz tranzicije, u sljedećih 15 minuta je primio dva brza gola za poraz. U 78. je 3:2 postavio Boga udarcem lijevom s ruba šesnaesterca nakon driblinga, a konačni je rezultat djelo Muldura koji je dobro prošao s desne strane u sredinu i poentirao.

Sassuolo je ovom pobjedom došao na deveto mjesto uz bod prednosti i susret viška ispred Cagliarija i Parme, dok dva boda manje ima Bologna. Sassuolo će čekati kikseve tih momčadi, ali i Verone te Milana koji su unutar tri boda te su sigurno dohvatljivi.