Napoli 2:1 Roma
Roma

Napoli potpuno zasluženo do pobjede nad Romom i šestog mjesta

Matej Kačan • nedjelja, 05.07.2020.

30. kolo Serie A je zaključeno najzvučnijim susretom u Napulju gdje su se susreli Napoli i Roma. Napoli je u borbi za Europu slavio s 2:1 te je preskočio Milan, ali se i izjednačio s Romom...

Posve je jasno da nogometaši Rome u nastavku Serie A ne igraju dobro. I u trećoj utakmici zaredom je rimska momčad upisala poraz, a ovaj je bio i ponešto očekivan jer je stigao na vrućem gostovanju u Napulju.

Napoli je brzo isprao gorak okus poraza od Atalante te se vratio pobjedničkim navikama te je svog protivnika potpuno izdominirao. Usprkos tome, u prvom poluvremenu nije bilo golova, ali će u pola sata drugog dijela pasti tri koji su odredili krajnji rezultat.

Napoli - Roma Rezultati uživo

Sve je otvorio Jose Callejon koji je natrčao na ubačaj Marija Ruija te je sa sedam metara svladao gostujućeg golmana koji je ipak imao loptu na ruci, ali se ona otkotrljala u mrežu.

Izjednačenje Romi i vjeru u bod je vratio Henrikh Mkhitaryan u 60. minuti kad je nakon solo trka sjajno pucao s 18 metara te je pogodio donji desni kut, ali je ipak vodstvo Napoliju, a naposljetku i tri boda donio Lorenzo Insigne fantastičnim udarcem desno nogom iz lijevog kuta šesnaesterca u suprotni kut.

Roma i Napoli su sad izjednačeni na 48 bodova, a dva manje ima Milan na sedmom mjestu. Atalanta je pobjegla na 15 bodova i praktički je osigurala mjesto u Ligi prvaka. Nikola Kalinić je ostao na klupi za pričuve gostiju.