Šemper i Chievo ipak ispali, Erlić i Spezia idu u finale

Matej Kačan • utorak, 11.08.2020.

Bajka Chieva u dodatnom doigravanju Serie B za popunu Serie A ipak je došla svom kraju. Nogometaši iz Verone su u gostima poraženi od Spezije s 3:1, ali gol u gostima ne vrijedi, već dalje ide bolje plasirana momčad...

Možda i najčudnijim pravilom u svijetu nogometa, nogometaši Chieva ispali su iz doigravanja u Serie B. Iz Verone je Chievo donio u Speziju 2:0, ali je na kraju tek iz penala u nadoknadi spašavao živu glavu i nije uspio zabiti još jedan gol.

Iako je u prvom susretu slavio s 2:0, 3:1 i gol u gostima nisu bili dovoljni jer je u Serie B pravilo da nakon egala i remija dalje ide momčad koja je bila bolje plasirana u ligi, bez produžetaka ili penala.

Tako je domaćin poveo već u drugoj minuti, a do 53. je bilo 3:0 i Spezia je nadoknadila sve. Povela je Spezia u ranoj fazi preko Galabinova koji je glavom pospremio ubačaj Bartolomeija iza Adriana Šempera.

Do poluvremena je ostalo 1:0, ali u prvih deset minuta nastavka Šemper mora još dva puta po loptu u mrežu. U 50. zabija Maggiore sjajno u rašlje nakon još boljeg dodavanja Vitalea.

Samo tri minute kasnije je 3:0, a u golu sudjeluje još jedan Hrvat. Martin Erlić je iz obrane poslao sjajnu dugu loptu kojom u primanju Nzola vara svog čuvara i izbija jedan na jedan protiv nemoćnog Šempera.

Imala je Spezia sve u svojim rukama, ali u trećoj minuti nadoknade Chievo dolazi do gola i nade. Lucu Moru je u kaznenom prostoru u ruku pogodila lopta, a s bijele točke je točan Maxime Leverbe. Probudilo je to nadu u novi prolazak Chieva u drami, ali je bilo premalo vremena.

Spezia u finalu čeka boljeg iz dvoboja Frosinonea i Pordenonea u kojem Pordenone u uzvrat kod kuće nosi gostujuću pobjedu od 1:0. Šemper i Erlić su odradili punu minutažu.