Liga prvaka, nokaut faza, Četvrtfinale, 15.08.2020, 21:00 h, Lisabon, Estádio José Alvalade
Lyon

Kraj i za Guardiolu! Specijalist za City i adut s klupe izbacili velikog favorita!

Branimir Korać • subota, 15.08.2020.

I Manchester City se oprostio od Lige prvaka! Lyon je potvrdio kako misli ozbiljno i nakon što je eliminirao Juventus, napravio je isto i protiv Manchester Cityja kojeg je svladao u Lisabonu s 3:1!

Riyad Mahrez
56'
21
David Silva
84'

Thiago Mendes
70'
23
Kenny Tete
74'
9
Moussa Dembele
75'
17
Jeff Reine-Adelaide
87'
Rudi Garcia

Nije nikakva tajna da vlasnici Cityja od Pepa Guardiole traže Ligu prvaka pod svaku cijenu i da pritisak sve više raste. Međutim još jednom Guardiola nije uspio, upisao je još jedan podbačaj i ostao je bez polufinala.

U polufinalu Lige prvaka neće biti nijednog kluba iz Španjolske, Italije i Engleske, da vam je netko ponudio okladu da će upravo tako biti, smatrali bi ga malo - čudnim.

Ovdje je City ušao kao favorit, nakon izbacivanja Reala Guardiola je otvoreno poručio - mi smo ovdje da osvojimo Ligu prvaka. Nekako se činilo da je već u mislima preskočio Lyon i gledao prema Bayernu, promiješao je momčad, postavio je čudnu postavu na travnjak i olakšao posao Lyonu.

City je dobro krenuo i već u trećoj minuti imao je odličnu priliku kada je Sterling ubacio loptu u sredinu, ali Leo Dubois je uspio u posljednji trenutak odbiti loptu.

Lyon je ipak prvi došao do pogotka. U 24. minuti Ekambi je izmaknuo obrani Manchestera, bio je spor i Garcia je uklizao i odnio loptu, međutim poslao ju je samo do Corneta koji sjajno izvana pogađa u kut za 1:0.

Dp kraja prvog dijela City je pokušavao doći do poravnanja, ali nije išlo, De Bruyne je imao nekoliko nezgodnih pokušaja, ali Lopes je bio vrlo miran i sve je rješavao bez problema.

Najveća šansa za City stigla je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je De Bruyne krasno proigrao Sterlinga, a on iskosa pokušao, no Cornet je uklizao u posljednji trenutak.

U drugom dijelu City je sve više pritiskao, a nakon brojnih pokušaja De Bruyne je došao do pogotka u 69. minuti. Sterling mu je dao sjajnu povratnu loptu, a on iz prve zakucao je u mrežu.

Odmah nakon toga previd sudaca, nije sviran kazneni udarac za Lyon, a onda Rudi Garcia vuče pravi potez. U igru ulazi Moussa Dembele koji do kraja postiže dva pogotka.

Prvo je u 80. minuti pobjegao obrani i došao sam pred vratara te pogodio za 2:1, a zatim je u završnici odlično reagirao nakon odbijene lopte Edersona i postavio konačnih 3:1.

Kod 2:1 nemoguć promašaj Sterlinga, s tri metra promašio je doslovno prazan gol i dugo će pamtiti tu priliku.

Sjajni Lyon ide u polufinale, ima li snage da skine i trećeg velikog favorita? Čeka ga Bayern.