Liga prvaka, nokaut faza, Četvrtfinale, 13.08.2020, 21:00 h, Estádio José Alvalade, Lisabon
Atlético Madrid

Olmo i Adams odveli RB Leipzig u polufinale Lige prvaka, kraj za Simeoneov Atletico!

Jan Šneler • četvrtak, 13.08.2020.

Madridski Atletico završio je s nastupom u Ligi prvaka porazom u četvrtfinalu od RB Leipziga. Vodstvo Leipzigu donio je Dani Olmo, a prolaz mu je osigurao Tyler Adams...

Tyler Adams
72'
21
Patrik Schick
83'
8
Amadou Haidara
83'
22
Nordi Mukiele
90'+2'
Joao Felix
58'
9
Alvaro Morata
72'
18
Felipe
90'+2'

Diego Simeone

Dobili smo prvi polufinalni par Lige prvaka. Nakon pobjede PSG-a protiv Atalante, RB Leipzig je u Lisabonu slavio protiv Atletico Madrida i ušao u polufinale Lige prvaka.

Utakmica je bila prilično čvrsta i tvrda. Prilika nije bilo na pretek, ali je intenzitet igre bio na visokoj razini. Čvršću i pomalo grublju igru Atletica RB Leipzig je prihvatio i gledali smo pravu borbu na terenu.

RB Leipzig - Atlético Madrid Rezultati uživo

Leipzig je imao odličnu priliku već nakon samo par minuta igre, ali Marcel Halstenberg je iz velike blizine pucao daleko iznad gola. Nešto kasnije, u 13. minuti pokušao je Atletico, ali udarac Yannicka Carrasca brani Peter Gulacsi.

Samo minutu kasnije, Saul je pao u šesnaestercu, ali pregledom VAR-a ustanovljeno je kako je španjolski nogometaš pao preko svoje noge i nije bilo govora o kaznenom udarcu.

Poluvrijeme je završilo bez pogodaka, ali već nakon šest minuta nastavka Leipzig dolazi do vodstva. Ubacio je Marcel Sabitzer, a bivši Dinamovac Dani Olmo u padu pucao glavom i pogodio za 1:0.

Sjajan gol Španjolca donio je prednost njemačkom sastavu, no u 71. minuti Atletico dolazi do izjednačenja. Lukas Klostermann napravio je nespretni prekršaj nad Joao Felixom i sudac Szymon Marciniak momentalno je pokazao na bijelu točku.

Portugalac je pristupio izvođenju kaznenog udarca i mirno poentirao za 1:1. Činilo se kako će susret otići u produžetke, ali u 88. minuti Leipzig dolazi do pogotka za pobjedu.

Angelino je oštro ubacio na sam rub šesnaesterca, Tyler Adams silovito tukao, a lopta je promijenila smjer prevarivši Jana Oblaka i ušla u mrežu. Do kraja je ostalo premalo vremena da Atletico stvori nešto više i Leipzig je zasluženo došao do pobjede.