Joshua Kimmich 63'
Robert Lewandowski 82'
Philippe Coutinho 86', 89'
Bayern

Bayern uz odličnog Perišića ponizio i razbio Barcelonu nanijevši joj nezamisliv povijesni poraz!

Branimir Korać • petak, 14.08.2020.

Nevjerojatan rezultat u četvrtfinalu Lige prvaka! Barcelona se osramotila kao nikada prije, Bayern ju je rastavio u potpunosti i vratio na tvorničke postavke, pregazio ju je s nevjerojatnih 8:2 uz jako dobar nastup Ivana Perišića!

Antoine Griezmann
46'
31
Ansu Fati
70'

Kingsley Coman
67'
10
Philippe Coutinho
75'
4
Niklas Sule
75'
21
Lucas Hernandez
85'
24
Corentin Tolisso
85'
Hansi Flick

Sve se skupilo u jednoj utakmici. Fantastična sezona Bayerna i ispodprosječna za posljednje godine Barcelone, sve se na kraju spojilo i rezultiralo Barcinom blamažom.

Samo je pitanje trenutka i načina na koji će Quiqueu Setienu poručiti da je bivši. Jednostavno je, igrači ga nisu prihvatili, nisu prihvaćali njegove metode i bilo je tužno gledati kako nešto pokušava i bori se, a Messi i društvo guraju po svom.

Izvjesno je da će Barcelona u sljedeću sezonu krenuti s novim trenerom jer ne postoji onaj koji bi preživio na klupi ovakav debakl.

Od početka je mirisalo na takvo što. Već u četvrtoj minuti Bayern je poveo golom Thomasa Müllera. Gnabry je izbacio Perišića na lijevoj strani, on ubacuje na Müllera koji odrađuje dupli pas s Lewandowskim i zatim nisko i precizno puca s ruba kaznenog prostora!

Barcelonu je nakratko u utakmicu vratio David Alaba. Alaba je loše reagirao i zakucao je loptu u svoju mrežu.

Tu je uslijedilo bolje razdoblje Barcelonine igre pa je Neuer skinuo zicer Suarezu, a Messi pogodio vratnicu, no kada je Bayern došao do novog gola, Barca je potonula.

U 22. minuti Ivan Perišić se upisao među strijelce nakon lijepe kombinacije s Gnabryjem koji ga je odlično proigrao.

Amaterske pogreške i očajna postavljanje Barcine obrane su se nastavila pa je Gnabry sada upisao i pogodak, lijepo je pobjegao čuvarima i zabio za 3:1.

Samo tri minute kasnije krasna kombinacija Kimmicha i Müllera za 4:1.

Barcelona je ponižena, razbijena i rastavljena za malo više od pola sata. U svim segmentima igre Bayern je bio superioran.

U drugom dijelu mala nada Barci javila se kada je u 57. minuti Suarez na dodavanje Albe došao pred Neuera i zabio, ali pet minuta kasnije Kimmich nakon sjajne akcije Daviesa podiže na 5:2.

U zadnjih deset minuta Barca je potpuno ponižena. Jedan gol Lewandowskog i dva Coutinha za nestvarnih i nevjerojatnih 8:2.