Liga prvaka, nokaut faza, Četvrtfinale, 12.08.2020, 21:00 h, Lisabon
1:2(1:0) Paris Saint-Germain
Marquinhos 90'
Eric Maxim Choupo-Moting 90'+2'
Paris Saint-Germain

Čudesan preokret PSG-a na samom kraju, Pašalićev gol držao Atalantu u vodstvu do 90. minute

Jan Šneler • srijeda, 12.08.2020.

Mario Pašalić bio je strijelac jedinog pogotka Atalante u prvom četvrtfinalu Lige prvaka. Vodila je Atalanta tim golom sve do 90. minute, ali PSG je čudesno okrenuo rezultat i otišao u polufinale!

Ruslan Malinovski
59'
6
Jose Luis Palomino
59'
9
Luis Muriel
70'
21
Timothy Castagne
82'
20
Jacopo Da Riva
82'
Kylian Mbappe
59'
8
Leandro Paredes
72'
23
Julian Draxler
72'
16
Sergio Rico
79'
17
Eric Maxim Choupo-Moting
79'
Thomas Tuchel

Premda se očekivalo da će četvrtfinalni susret Lige prvaka između Atalante i PSG-a obilovati pogocima, to se ipak nije dogodilo. No, s druge strane vidjeli smo veliki preokret Parižana na samom kraju i potpuni slom Atalante.

U prvom dijelu vidjeli smo prilično izjednačenu igru s tim da je Atalanta počela prilično ofenzivno i pomalo iznenadila PSG. S druge strane, kod PSG-a loptu je carinio Neymar i promašio nekoliko čistih prilika.

U 27. minuti Atalanta je povela. Mario Pašalić sjajno je pratio situaciju u šesnaestercu, lopta je došla do njega, a hrvatski reprezentativac prekrasno pogodio za vodstvo momčadi iz Bergama.

Premda je PSG dosta toga kreirao za Neymara, ne možemo reći kako su Parižani bili puno bolji. Atalanta je igrala jako dobro, prilično čvrsto, a sve što bi prošlo obranu zaustavio je vratar.

U nastavku susreta gledali smo puno opasniji PSG, a ključni trenutak dogodio se u 60. minuti kada je Thomas Tuchel uveo Kyliana Mbappéa. Premda nije bio spreman za svih 90 minuta, mladi Francuz pokazao se kao pun pogodak.

Svojom brzinom vukao je na sebe dvojicu čuvara i time otvarao prostor suigračima. No, čak i s njim, Neymar je ponovno bio previše sebičan i upropastio nekoliko izglednih prilika.

Činilo se da će Parižani žaliti za propuštenim prilikama, a Atalanta uspjeti ući u polufinale Lige prvaka, no preokret se dogodio u tri minute. U 90. minuti Marquinhos je bio najspretniji u šesnaestercu i izvrsno se snašao te pogodio za izjednačenje.

Još uvijek u šoku, talijanski igrači su počeli gubiti konce, a vjerojatno je i umor presudio. U trećoj minuti nadoknade, Mbappé je oštro ubacio u peterac, a Maxim Choupo-Moting zakucava za 2:1 i pobjedu PSG-a.

Napomenimo kako je Pašalić odigrao odličnu utakmicu, postigao vodeći pogodak, a iz igre je izašao u 70. minuti kada ga je zamijenio Luiz Muriel.