DFB Pokalom otvorena nova sezona, Hertha odmah ispala u utakmici s devet golova

Branimir Korać • subota, 12.09.2020.

Odigrana su prva dva susreta prvog kola DFB Pokala i odmah se dogodilo iznenađenje. Novopečeni drugoligaš Eintracht Braunschweig slavio je s 5:4 protiv Herthe...

Iako je prvo poluvrijeme mirisalo na iznenađenje s obzirom da je četvrtoligaš Havelse vodio na odmoru 1:0, u drugom dijelu stvari su ipak sjele na svoje mjesto, Mainz je pokazao da je spremniji i slavio je s 5:1.

Krenulo je žestoko, domaćin je već u prve dvije minute dobio dva žuta kartona, a u 17. minuti Noah Plume doveo ga je u vodstvo.

Do 57. minute čekalo se na odgovor Mainza, tada Jean-Philippe Mateta poravnava. Tek u 77. minuti gosti stižu do vodstva golom Adama Szalaija te nakon toga samo povećava razliku. Mateta je zabio još dva gola, Robin Quaison još jedan i susret završava pobjedom 5:1.

Potpuni kaos viđen je u Braunschweigu gdje je domaćin s 5:4 bio bolji od Herthe.

Domaćin je sjajno krenuo i već u 17. minuti vodio je 2:0. U prvoj minuti Martin Kobylanski zabio je za vodstvo, a autogolom Maximiliana MittelstadtaHertha je ušla u minus od dva gola.

Ubrzo je uslijedio odgovor i gosti iz Berlina vraćaju se golovima Dodija Lukebakija i Matheusa Cunhe.

Kada se činilo da će se na odmor otići s poravnatih 2:2, dosuđen je kazneni udarac za domaćina koji Kobylanski pretvara u pogodak.

Isti igrač dovršio je hat-trick u 66. minuti kada je vratio prednost na stranu domaćina poslije gola Petera Pekarika.

Ključni trenutak dogodio se u 73. minuti kada je Sulaiman Abdullahi povisio na 5:3. Gosti su do kraja samo smanjili preko Lukebakija na 5:4 i oprostili se od Kupa.