Podravka u drugom poluvremenu okrenula rezultat i svladala oslabljenu Budućnost

Mihaela Bradovski • nedjelja, 13.09.2020.

Krenula je Liga prvakinja rukometašica, a Podravka je upisala zvučnu pobjedu. U Koprivnici je svladala Budućnost s 29:26 i iskoristila silne probleme gošći s izostancima...

Još tijekom tjedna iz Podgorice je stigla potvrda kako Budućnost u Koprivnicu dolazi bez čak 11 igračica, ali bez obzira na to Zlatan Saračević je upozoravao kako Budućnost ima širinu i da to neće biti lagan posao.

Baš tako je i bilo. Tek u drugom poluvremenu kada su gošće ostale bez snage, Podravka je napravila preokret i otišla do pobjede.

Počelo je loše, dosta muke za Koprivničanke, puno i respekta prema nizu velikih imena koja su doputovala u Podgoricu i Saračević je već u desetoj minuti ispucao prvi time-out.

Budućnost je tada već imala 8:2 i stvari nisu izgledale nimalo dobro za Koprivničanke. U 20. minuti golom Majde Mehmedović Budućnost je povela s 14:5 i malo tko je mogao povjerovati da Podravka može nešto napraviti u ovom susretu.

Međutim nisu Koprivničanke mogle igrati tako loše svih 60 minuta. Do odlaska na odmor uspjele su smanjiti zaostatak na 17:12 i tako si pružile nadu za nešto više.

Ulazak u drugo poluvrijeme bio je furiozan. Podravka je krenula serijom 5:0, sjajno je branila Julija Dumanska i Budućnost je za samo pet minuta uhvaćena.

Bilo je jasno kako se sada sve okrenulo na stranu Podravke, Koprivničanke su se vratile u utakmicu, napunile samopouzdanjem, a Adžić nije mogao očekivati da će njegove najbolje igračice izdržati u ovako visokom ritmu do kraja susreta.

Tako je i bilo, sedam minuta prije kraja susreta Podravka je prvi put došla do dva gola prednosti, a kada je Dumanska minutu i pol prije kraja zaustavila pokušaj Anastasije Marsenić, a na drugoj strani Ana Turk zabila za 29:26, priči je bio kraj.

Taj rezultat ostao je do kraja susreta, a Podravku su predvodile Dumanska sa 16 obrana, Turk sa šest golova te s po pet Aneja Beganovič i Azenaide Danila Carlos. Kod Budućnosti Andrea Lekić postigla je devet golova, a Alison Pineau.