Premiership, 2. kolo, 19.09.2020, 13:30 h
Everton 5:2 West Bromwich Albion
West Bromwich Albion

Slaven Bilić isključen, WBA visoko poražen kod Evertona

Branimir Korać • subota, 19.09.2020.

Drugo kolo Premiershipa donijelo je West Bromwich Albionu gostovanje kod Evertona i poraz s visokih 5:2. U burnom dvoboju Slaven Bilić zaradio je isključenje na kraju prvog poluvremena...

Slaven Bilić još uvijek čeka na prve bodove na klupi West Bromwich Albiona u Premiershipu. Nakon poraza 3:0 na startu protiv Leicestera, u drugom kolu izgubio je kod Evertona s 5:2 i usput zaradio crveni karton.

Pojačani Everton u susret je ušao kao veliki favorit, a ovaj dvoboj samo je potvrdio kako West Brom vapi za pojačanjima i da je ovaj kadar ipak pretanak za nešto više pa možda i ostanak u ligi.

Domaćine to kao da je malo uspavalo pa je West Brom bio taj koji je prvi stigao do prednosti, već u desetoj minuti Grady Diangana povukao je napad, došao do 17-18 metara i krasno opalio te pogodio u sam kut.

Do odlaska na odmor Everton je napravio preokret. U 31. minuti Dominic Calvert-Lewin iz gužve je progurao loptu u mrežu da bi u 45. minuti James Rodriguez krasnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 2:1.

Neposredno nakon toga novi problemi za WBA. James je u jednom dvoboju uz aut liniju ramenom zakačio Kierrana Gibbsa koji udara Kolumbijca u glavu i zarađuje isključenje.

Slaven Bilić vrlo nezadovoljan suđenjem uletio je u teren nakon što je završeno prvo poluvrijeme, nije prestajao s prigovorima i Mike Dean ga je isključio.

Na startu drugog dijela WBA i s igračem manje dolazi do poravnanja krasnim pogotkom Matheusa Pereire iz slobodnog udarca s više od 25 metara.

No kratko je trajalo to zadovoljstvo kod gostiju, Everton vrlo brzo dolazi do novog vodstva pa čak i bježi na visokih 5:2. Još dva gola dodao je Calvert-Lewin dok je jedan postigao Michael Keane.

Visok poraz West Broma od realno puno kvalitetnijeg protivnika, a niti sljedeće kolo ne izgleda perspektivnije za Bilićevu momčad kojoj u goste dolazi Chelsea.