Premiership, 2. kolo, 20.09.2020, 17:03 h
Chelsea 0:2 Liverpool
Liverpool

Liverpool glatko slavio protiv Chelseaja

Jan Šneler • nedjelja, 20.09.2020.

Najzanimljiviji ogled drugog kola Premierlige završio je pobjedom Liverpoola protiv Chelseaja (0:2) koji je cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje...

Premda smo očekivali odličnu utakmicu Chelseaja i Liverpoola, dobili smo samo 45 minuta relativno izjednačene igre. U drugom kolu Premierlige, Liverpool je glatko slavio i Chelsea nije praktički imao šanse u današnjem susretu.

Početak susreta prošao je u ispitivanju snaga, a prvu bolju priliku vidjeli smo u 14. minuti. Nakon jedne odbijene lopte, Mohamed Salah bio je brži od Kepe, zaobišao je vratara Chelseaja, no Andreas Christensen izbija loptu ispred Roberta Firmina.

Vidjeli smo nekoliko solidnih poluprilika za svake strane, ali nedostajalo je malo više strpljenja i preciznosti u samoj završnici. U 32. minuti Timo Werner dobro je pucao, ali lopta je otišla pored gola.

Činilo se da će susret završiti bez pogodaka, ali na samom kraju prvog dijela, Christensen radi veliku grešku, faulom nad Sadiom Maneom direktno utječe na igru i dobiva direktni crveni karton.

To je sve promijenilo jer s igračem manje Chelsea je teško mogao parirati Liverpoolu. Vidjelo se to u 50. minuti kada su prekrasnu akciju odigrali Redsi. Nakon duplog dodavanja Firmina i Salaha, Brazilac je ubacio u peterac gdje Mane zabija glavom za 0:1.

Samo četiri minuta kasnije, Kepa je napravio katastrofalnu grešku i dodao loptu u noge Senegalcu koji lagano poentira za 0:2. Tu je sve bilo gotovo, a malu priliku za povratak Chelsea je dobio u 74. minuti. Jorginho je pucao iz jedanaesterca, ali odradio je jako loš posao i Alisson lakoćom brani.

Do kraja susreta bilo je još nekoliko prilika, ali rezultat se više nije mijenjao. Mateo Kovačić igrao je sve do 79. minute. Prvi dio odradio je jako dobro, ali u drugom poluvremenu Chelsea nije imao toliko prostora.