Premiership, 2. kolo, 19.09.2020, 16:00 h
Leeds United 4:3 Fulham
Fulham

Leeds do prve pobjede u sezoni nakon spektakularne golijade

Matej Kačan • subota, 19.09.2020.

Novi vatromet i čak sedam golova na susretu na je priredio Leeds United. Susret s Fulhamom je ovaj put otišao u korist Leedsa koji s 4:3 upisuje prvu pobjedu u sezoni...

Jedno je sigurno, oni koji vjerno prate nogometaše Leeds Uniteda ove sezone neće ostati uskraćeni za spektakl. Novopečeni premijerligaš nam je i u drugoj utakmici u nizu pružio kišu golova koja je ovaj put završila pobjedom za Bielsinu ekipu.

Razlika u odnosu na prvo kolo je i ta što s druge strane nije stajao prvak Liverpool, već Fulham koji je također tek izborio plasman u Premier ligu i upisao je novi poraz nakon =.3 protiv Arsenala i primio je već sedam golova.

Primio je sedam golova i Leeds, ali je zabio isto toliko i obje su utakmice završile s 4:3. Odmah je krenulo furiozno, već u petoj minuti domaćin vodi na svom Elland Roadu. Nakon kornera u petoj minuti je loptu volejem od grede u režu pospremio Helder Costa.

Propustio je Leeds još dvije dobre šanse u prvih pola sata u kojima je bio bolji, a onda dolazi kazna u obliku jedanaesterca koji je u 35. minuti skrivio Robin Koch, a u pogodak pretvorio Aleksandar Mitrović za 1:1.

Nije dugo trajao taj rezultat jer u 39. na drugoj strani faul u svojih 16 metara radi Joe Bryan, a 2:1 postavlja Mateusz Klich. S tim se rezultatom ide na poluvrijeme, a na početku drugog dijela opet je u glavnoj igri Klich koji je ovaj put u ulozi asistenta.

On je sjajnom dubinskom loptom poslužio Patricka Bamforda koji nema težak posao i s lijeve strane iskosa pogađa za 3:1. Samo sedam minuta kasnije, u 57. minuti svoj drugi gol zabija Costa, a Bamford je ovaj put asistent sjajnom loptom i već je 4:1, a nije prošlo ni sat vremena.

Malo tko bi rekao da će se do kraja stvari maksimalno zakomplicirati, ali su ove dvije ekipe donijele dašak ludila iz prošlosezonskog Championshipa. Tako već u 62. Anguissa sjajnom dugom loptom upošljava Bobbyja Reida koji mirno zakucava za 4:2, a u 67. Mitrović nadskače obranu i glavom zabija svoj drugi gol za 4:3.

Očekivala se potpuna drama u posljednjih 20 minuta i možda neki novi preokret Fulhama ili pokoji pogodak Leedsa koji bi riješio susret, ali toga nije bilo. Imao je Mitrović još jednu sjajnu šansu glavom u 70., dok je Costa s druge strane u 74. slabo pucao u dobroj prilici za hat-trick i susret ipak završava s 4:3.

Tako smo u susretima Leedsa mogli vidjeti već 14 pogodaka u 180 minuta i ako će se ovako nastaviti, Bielsa i njegova momčad će biti hit lige. Fulham ostaje na dnu s WBA koji također ima dva poraza na startu.