HT Prva liga, 7. kolo, 03.10.2020, 17:00 h, Šubićevac
Suci: Ante Čuljak, Ivica Modrić, Jerko Crnčić
Šibenik
0:2(0:0) Osijek
Ramon Mierez 68', 75' (11m)
Osijek

Osječani do četvrte pobjede u nizu, Poms mijenjao Bjelicu, Mierez ponovno zabijao

Jan Šneler • subota, 03.10.2020.

Iako bez glavnog trenera Nenada Bjelice, nogometaši Osijeka uspješno su svladali Šibenik (0:2) i došli vrlo blizu vodećim momčadima...

Isnik Alimi
77'
10
Alvaro Martin de Frias
79'
29
Ivan Laća
85'
21
Luka Celić
85'
(do 85')

Nakon teškog starta i nekoliko neočekivanih rezultata, nogometaši Osijeka igraju vrlo dobar i kvalitetan nogomet. Jedan od razloga je i dolazak Nenada Bjelice kojeg danas nije bilo na klupi Šibenika zbog operacije leđa.

Nakon nešto usporenijeg početka utakmice koji je prošao prilično mirno, Osijek je zagospodario terenom i sredinom prvog dijela krenuo ozbiljnije napadati. Možemo izdvojiti pokušaj Damjana Bohara iz 33. minute, ali njegov udarac lakoćom je obranio Nediljko Labrović.

Pokušavali su i Šibenčani, nastojali su iskoristiti nepažnju gostiju, ali sve njihove prilike Osječani su bez velikih problema otklanjali. Poluvrijeme je završilo bez pogodaka što je i očekivano jer niti velikih prilika nije bilo.

U nastavku gosti pokušavaju s još jačim pritiskom slomiti obranu Šibenika, ali to im polazi za rukom tek u 68. minuti. Mario Jurčević lijepo je ubacio za Ramona Miereza koji odlično odmjerenim udarcem pogađa za 0:1.

Svega nekoliko minuta kasnije Osijek je dobio novu priliku za povećanje vodstva. Josip Kvesić je srušio Merveila Ndockyta, a sudac Ante Čuljak, nakon konzultiranja VAR-a i pregledavanja snimke, pokazuje na bijelu točku.

Strijelac prvog pogotka Mierez uspješno je izveo kazneni udarac i od 75. minuti Osijek je vodio s lagodnih 0:2. Do kraja susreta većih prilika nije bilo, a Osječani su tako došli do četvrte pobjede u nizu te se približili vodećem Dinamu i drugoplasiranoj Gorici. Šibenik je i dalje na posljednjem mjestu sa svega četiri osvojena boda.