HT Prva liga, 7. kolo, 04.10.2020, 19:05 h, Rujevica
Suci: Ivan Vučković (Zagreb), Vedran Đurak (Stupno), Ivan Mihalj (Velika Gorica)
2:0(0:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Rijeka potvrdila slavlje nad Kopenhagenom i došla do devetog boda

Matej Kačan • nedjelja, 04.10.2020.

Nogometaši Rijeke uspjeli su doći do treće pobjede u HT Prvoj ligi. Nakon sjajne pobjede kod Kopenhagena, Rijeka je kod kuće svladala čvrsti Slaven Belupo s 2:0...

Susret je počeo mirno jer su se čvrsti Koprivničani tako i postavili te su domaćinu prepustili inicijativu, ali bez dozvole za nešto ozbiljnije. Igralo se tako do 18. minute kad po prvi put Filipović mora čupati goste, i to odmah u dvostrukoj situaciji.

Sandro Kulenović pokazuje dobre igre od dolaska u Rijeku, ali ga neće gol. Tako je bilo i u situaciji kad je pucao iskosa, ali u Filipovića, a isto je iz odbijanca učinio i Lončar. Nakon pola sata novi problemi za Simona Rožmana, ozlijedio se Capan, a u igru ulazi "Super Sub" Joao Escoval.

U 36. opet Filipović skida udarac Čerinu, a u 40. je osujetio loptu iz prekida koja je išla na Franka Andrijaševića te je omogućio Slavenu 0:0 na poluvremenu usprkos dominaciji Riječana koji su svim silama pokušali probiti taj blok.

U 50. opet dvoboj Čerin-Filipović i opet je vratar gostiju uspješniji, a kako je drugo poluvrijeme išlo dalje, tako se Rijeka dizala. No, to prekida Slaven prvom prilikom na susretu, i to zicerom. Krstanović je poslao povratnu u 16 metara gdje je Bruno Goda, ali puca kraj gola.

Odmah se to osvetilo Slavenu i to poprilično nesretno. U 68. je zapucao Danijel Štefulj, ali to nije učinio baš dobro. No, doza sreće pomaže Rijeku drugu utakmicu u nizu jer je lopta pogodila Parackog i otišla iza Filipovića. Promašaji skupo koštaju Slavena jer odmah potom Krstanović puca sam glavom malo izvan peterca, ali Nevistić pokazuje fantastične reflekse u kojima su prošle sezone uživali Varaždinci.

U 83. Kulenović poslužuje Pavičića, ali je ovaj neprecizan. Završnica je donijela tu toliko željenu zadovoljštinu za Kulenovića koji se naradio "kao konj" od dolaska u Rijeku. Jeffren Suarez je skrivio penal kad je gurnuo Lepinjicu van terena, a Kulenović je dobio priliku za gol s bijele točke, što je i iskoristio.

Tako je Rijeka jednom pobjedom uspjela učiniti tri važne stvari. Zadržala je dobro raspoloženje nakon Kopenhagena, postigla da domaća liga ne pati zbog Europe, a uspjela je i golgeterski razigrati Kulenovića koji bi mogao biti dodatna egzekutorska vrijednost ako mu se otvori.

S druge strane, Slaven je još bez pobjede s dva poraza uz četiri remija te je na četiri boda sa Šibenikom na dnu. Rijeka ima utakmicu ili dvije manje od ostatka lige, ali je svejedno na devet bodova i petom mjestu.