Lens 2:0 Saint-Étienne
Saint-Étienne

Lens bolji od nervoznog St. Etiennea

Jan Šneler • subota, 03.10.2020.

U šestom kolu Ligue 1, sjajni Lens je upisao četvrtu pobjedu i svladao vrlo nervozni St. Etienne...

Premda smo očekivali dobru utakmicu u šestom kolu Ligue 1 između Lensa i St. Etiennea, vrlo brzo se to pretvorilo u jednosmjerni susret. Razlog su čak dva isključenja gostujućih igrača koja su dobrano usmjerila susret u smjeru domaće pobjede.

RC Lens - Saint-Étienne Rezultati uživo

Na samom početku susreta, u 14. minuti Timothee Kolodziejczak je s leđa srušio protivnika u šesnaestercu te napravio dvostruki problem svojoj momčadi. Ne samo što su domaći dobili kazneni udarac, već je i on zaradio isključenje.

U prvu ruku sudac je pokazao žuti karton braniču St. Etiennea, ali nakon aktivacije VAR-a zaradio je direktno isključenje. Udarcu s bijele točke pristupio je Gael Kakuta i donio vodstvo svojoj ekipi.

Par minuta kasnije, domaći su stigli do još jednog pogotka, ali nakon dugog pregleda videosnimke, sudac je pokazao da je riječ o zaleđu. Ovoga puta VAR je bio na strani gostiju. Bez obzira na poništen gol, Lens je nastavio s dominacijom.

Od gostiju nismo vidjeli puno, a ovu utakmicu pamtit će po isključenjima. U 64. minuti Wahbi Khazri potpuno nepotrebno startao je na nogu domaćeg stopera i opravdano zaradio isključenje, drugo za goste.

Prave napetosti više nije bilo, a Lens je samo tražio priliku za potvrdu pobjede. Ona je stigla u 82. minuti kada je Florian Sotoca glavom pogodio za konačnih 2:0.