Betis se održao na vrhu, Sociedad deklasirao Getafe

Matej Kačan • subota, 03.10.2020.
Betis se održao na vrhu,  Sociedad deklasirao Getafe

U petom kolu španjolske La Lige smo u subotu imali tri susreta u kojima su po jednu pobjedu uzeli gosti i domaćini uz remi, a na vrhu tablice je i dalje momčad Betisa...

Nogometaši Elchea i dalje nastavljaju igrati čvrsto i marljivo skupljati bodove. To se bome može reći i za njihovog suborca koji je tek promoviran, momčad Huesce. Dva nova prvoligaša su odigrala susret na nula golova i po bod svima s kojim svi mogu biti zadovoljni.

Nakon 0:0 tako Huesca ima četiri boda u pet utakmica, sve iz remija uz poraz od Cadiza, dok Elche također ima četiri boda, ali iz tri susreta jer je prije toga svladao Eibar. Prvu poraz su upisali igrači Getafea koji su prošle sezone bili najugodnije iznenađenje.

U Getafeu se diče svojom obranom koja u prva tri kola nije primila niti gola uz sedam bodova, ali je na gostovanju kod Sociedada kapitulirala s čak tri primljena gola, od čega dva u kasnoj fazi. Opet je briljirao Mikel Oyarzabal koji je svoju momčad doveo u vodstvo u 28. minuti iz penala.

Stajalo je 1:0 do 79. minute kad Sociedad brzinski rješava susret. 2:0 postavlja Merino na asistenciju Oyarzabala koji je tako golu dodao i asistenciju, dok već dvije minute kasnije Portu postavlja konačnih 3:0.

Sociedad je tako drugi s osam bodova, a na prvo mjesto se vratio Betis koji se dobro oporavio od dva vezana poraza od Reala i Getafea. Betis je došao u goste Valenciji i slavio je s 2:0. Briljirao je veteran Joaquin s dvije asistencije.

On jeu 19. minuti proslijedio loptu Canalesu koji je s 15 metara iz voleja pogodio za 1:0, a u 74. minuti je povukao kontru, na sebe navukao braniče i dodao lijevo za Cristiana Tella koji majstorski pogađa suprotni kut za konačnih 2:0.